Hava Durumu

"Canımıza tak etti"

26 Aralık 2022 tarihinde haberleştirdiğimiz ve çok ses getiren; "Bağ evlerine dadandılar, kapıları söküp camları kırdılar" başlıklı haberimiz üzerine bölge jandarma birlikleri çalışma başlatmıştı. 

Haber Giriş Tarihi: 28.01.2023 16:40
Haber Güncellenme Tarihi: 28.01.2023 17:24
https://www.medyahabersitesi.com
"Canımıza tak etti"

Hırsızlık vakalarının ardından tekrar toplanan köylülür elektrik olmadığından dert yandılar. Elektrik olmadığı için ışıklandırma ve güvenlik kamerası sistemi kuramadıklarını belirten ahali, elektrik dağıtıcısı MEDAŞ'a başvuru yaptıklarını ancak bir sonuç alamadıklarını belirtiyorlar. 
"Hangi yılda yaşıyoruz, elektriksiz köy olur mu ?"
Çifteköy Köyü ile Ünlüyaka (Muradiye) Köyleri arasında bulunan ve köy merkezlerine yaklaşık 2 kilometre mesafede bulunan bağ evlerinde elektrik olmadığını belirten köylüler "Hangi yılda yaşıyoruz, elektriksiz köy olur mu ?" diye isyan ettiler. 
"Canımıza tak etti bağ evlerini yakıp kameraya çekeceğiz"
Bir haftada 16 bağ evinin soyulduğunu belirten köylüler, "Elektrik olsa ışıklandırma yapacağız, güvenlik kamerası koyacağız ama bu yıl olmuş hala elektrik yok. MEDAŞ'a başvuru yaptık ama bize dönmediler. Bizi yok saydılar. Kimseye derdimizi anlatamıyoruz en sonunda canımıza tak edecek bağ evlerini yakıp kameraya çekeceğiz" şeklinde konuştular. 

"Kimse yok mu ?"
Yaklaşık bir ay önce yaptığımız hırsızlık haberi üzerine köylüler haber merkezimizi telefon yağmuruna tutmuş, teşekkürlerini sunmuşlardı. Kimsenin kendileriyle ilgilenmediklerini belirten köylüler; "Ne hırsızlık bitti ne de elektrik geldi. Bu şehirde vatandaşı dinleyecek kimse yok mu?" dediler.

Bağ evlerinin bulunduğu alanın hemen üzerinden elektrik hattı geçmesine rağmen köylülerin yoğun olarak yaşadığı bölgede elektrik hattı bulunmuyor. 

26 Aralık 2022 tarihinde yapılan hırsızlık haberi için aşağıdaki fotoğrafa tıklayınız.. 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.