Hava Durumu

Niğdeli TikTok yayıncısı kadından akılalmaz savunma: 'Ben Alevi miyim? Gavur muyum?'

TikTok'ta ''karagülofficial'' kullanıcı adıyla yayın yapan Niğdeli M.C. isimli kadın, yayın esnasında kullandığı 'Ben Alevi miyim? Gavur muyum?' ifadeleri nedeniyle sosyal medyada tepkilerin odağı haline geldi.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2024 17:23
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2024 18:04
Kaynak: Mustafa Altıner
https://www.medyahabersitesi.com
Niğdeli TikTok yayıncısı kadından akılalmaz savunma: 'Ben Alevi miyim? Gavur muyum?'

İnsanlardan beğeni, para ve hit kazanmak için birçok kullanıcı tarafından yayınların yapıldığı TikTok isimli sosyal medya platformunda geçtiğimiz gün akılalmaz bir olay yaşanadı. Karagülofficial kullanıcı ismiyle platformda yayın yapan M.C. isimli bir kadın, kullanıcıların kendisine yayın yaptığı esnada ''Çocuklarına kim bakıyor? Sürekli yayın yapıyorsun? TikTok yüzünden çocuklarının bakımını aksatıyorsun'' gibi soru ve eleştirilerin gelmesinin ardından akıllara ziyan bir açıklama yaparak cevap verdi. Yayın esnasında gelen eleştirilere ''Ben Alevi miyim? Ben gavur muyum ya? Tabi ki çocuklarıma bakıyorum ben'' diyerek cevap verdi. Yayını izleyen kişiler ise bu ifadelerin üzerine ''Alevi ne alaka?'' diye sorduğunda M.C. ''Alevi bizde gavur demek, burada Alevi'ye kötü gözle bakıyorlar'' diyerek kendini savundu. 

TEPKİ ÇEKEN AÇIKLAMANIN ARDINDAN SAVCILIK HAREKE GEÇTİ

Karagülofficial kullanıcı ismiyle TikTok'ta yayın yapan M.C.'nin bu söylemlerinin sosyal medyada hızla yayılmasının ve şikayetlerin ardından Niğde Cumhuriyet Savcılığı harekete geçti. Yapılan araştırma sonucu M.C.'nin Niğde Merkez'e bağlı Ağcaşar köyünde ikamet ettiği belirlendi. Yaşanan olay sonrası M.C. hakkında ''Halkın bir kesiminin benimsediği dini değerleri alenen aşağılama'' suçundan Niğde Cumhuriyet Savcılığı tarafından işlem yapıldı. 

NİĞDE VALİLİĞİNDEN AÇIKLAMA

Yaşanan olayın sosyal medyada yankı getirmesiyle açıklama yapan Niğde Valiliği: ''İlimiz Merkez Ağcaşar köyünde ikamet eden M.C. isimli şahıs bir sosyal medya platformundan yapmış olduğu canlı yayın esnasında ''Ben Alevi miyim Ben gavur muyum ya Alevi bizde gavur demek'' şeklinde söylemlerde bulunmuştur. Ayrılıkçı paylaşımı ülke genelinde birçok tarafından tepki çekmiş ve sosyal medya üzerinden paylaşılmıştır. Olay ilgili olarak TCK216/3 maddesinde düzenlenen '' Halkın Bir Kesiminin Benimsediği Dini Değerleri Alenen Aşağılama'' suçundan Niğde Cumhuriyet Savcılığınca şahıs hakkında yasal işlem başlatılmıştır.'' ifadelerine yer verdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.