Hava Durumu

"5 Şubat 1934 tarihi onur günü olmuştur"

Niğde Valisi Mustafa Koç, Atatürk'ün Niğde'ye gelişinin 89. yılı nedeniyle ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 03.02.2023 12:12
Haber Güncellenme Tarihi: 03.02.2023 12:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
"5 Şubat 1934 tarihi onur günü olmuştur"

VALİMİZ MUSTAFA KOÇ’ UN BÜYÜK ÖNDER MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’ ÜN NİĞDE’ YE GELİŞİNİN 89. YIL DÖNÜMÜ MESAJI
    
    Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün İlimize teşriflerinin 89. Yılını kutlamanın mutluluğunu ve gururunu yaşıyoruz.
    Tarihinde hiç işgal edilememiş olan ilimiz, milli mücadele döneminde Ülkemizin düşman işgalinden kurtulması için Ulukışla – Pozantı güzergahında Fransızlara karşı etkin bir mücadele vererek, geçit vermemiş, kahraman askerlerimize erzak ve lojistik desteği sağlayan, Niğde tümeni ve Niğdeliler Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün övgüsüne mazhar olmuş canları pahasına verdikleri mücadeleyle Niğde Anadolu’nun işgal edilemeyen sayılı şehirleri arasında yer almıştır.
    Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün “Milli zaferin kazanılmasında en büyük dayanaklarımızdan birisiydi Niğdeliler, Niğdelileri her zaman sevmişimdir “diyerek övgüyle bahsettiği İlimiz için 5 Şubat 1934 günü, her zaman bir onur günü olmuştur.
    Bugün bizlere düşen en önemli görev, atalarımızdan emanet aldığımız bu güzel vatanımızı geçmişte olduğu gibi bugün de muhafaza ve müdafaa ederek, Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ ün açtığı yolda gösterdiği hedeflerde ilerleyerek, Türkiye Cumhuriyeti Devletini muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak ve aziz milletimize hizmet etmek için gece gündüz demeden çalışmaktır.
    Bu duygu ve düşüncelerle; başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, tüm Niğdelilere selam ve saygılarımı sunuyorum. 

5 Şubat 1934 Niğde 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.