Hava Durumu

TEBRİKLER!

Yazının Giriş Tarihi: 05.09.2023 14:10
Yazının Güncellenme Tarihi: 05.09.2023 14:10

Son günlerde sporcularımızdan art arda gelen güzel haberlerle ülke olarak tarifsiz gurur ve sevinç yaşıyoruz. Sporcularımız, dünya genelinde kazandıkları başarılar, birlik ve beraberliğimiz için ne kadar gerekli ve önemli olduğunu bir kez daha gösterdi. 3 Eylül’de Belçika’da Sırbistan ile oynanan maçta, “Filenin Sultanları” tarih yazdılar. Millilerimiz, Avrupa şampiyonluğunu 3-2 kazanarak, “Türkler bitti demeden bitmez !” sözünün doğruluğunu bir kez daha kanıtlamış oldular. 
Daha önce Sırbistan’la oynanan maçı, finalde kaybetmiştik. Bu kez Millilerimizin azmi, bize bu tarifsiz sevinci yaşattı. Kızlarımıza özellikle maçın MVP’si (en değerli oyuncu) olan Melissa Vargas’a ve tüm ekibe teşekkür eder başarılarının devamını dileriz. Bir başarı öyküsü de Aysu Türkoğlu’ndan… İngiltere, Fransa arasındaki Manş denizini yüzerek 16 saat 28 dakikada geçmişti. Kuzey İrlanda- İskoçya arasındaki Kuzey kanalı’nı 11 saat, 48 dakika, 19 saniyede yüzerek geçen ilk Türk ve en genç kadın ünvanını alarak, tarihe adını yazdırdı. Aysu Türkoğlu’nu kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.  Artistik Buz Pateni Milli Sporcumuz “Naz Arıcı”. Her ne kadar bu spora biraz geç başlamış olsa bile “yaş değil, önemli olan azmetmek” diyerek başarısını bizlere ve tüm dünyaya kanıtladı. 
Buz pateni yarışmasında 5. kez “Dünya şampiyonu” olan “Altın Kuğu” lakaplı sporcumuz Naz Arıcı’yı tebrik ediyoruz. Ayrıca başarısını Türk kadınlarına armağan ettiği için teşekkür ediyor, galibiyetlerinin  devamını diliyoruz...
Bir diğer Millimiz, “Dilek Polat”. Avrupa 20 yaş altı Atletizm yarışmasında Avrupa şampiyonluğunu kazandı. İsrail’de düzenlenen yarışta 1500 mt yarışında altın madalya kazanan millimiz, 4.16.86’lık derecesi ile Avrupa Şampiyonu oldu. Kendisini ve ekibini kutlar, başarılarının devamını dileriz. Yay ve okçuluk şampiyonumuz, “Mete Gazoz”. Annesi İstanbul okçuluk başkanı, babası eski milli okçudur. Sporcumuzun bu spora ilgisi, küçük yaşlarda başlamıştır. Okçuluk kariyerine 14 yaşında başladı. 2020’de düzenlenen Tokyo olimpiyat yarışmasında, Türkiye’ye okçuluk  alanında ilk altın madalyayı kazandırmıştır. 2023 Dünya okçuluk yarışı, Ağustos ayında Almanya’nın Berlin şehrinde yapıldı. Mete Gazoz yarışmayı “Dünya Şampiyonu” olarak bitirdi. Kendisi ülkemize bir kez daha altın madalya kazandırmıştır. Sporcumuzla gurur duyuyor ve başarılarının devamını diliyoruz. 
“İbo Aslan”.  Bir başarı öyküsü de İbo Aslan’dan geldi. Sporcu, ülkemizi Karma Dövüş dalında temsil etti. Amerika’nın Las Vegas eyaletinde düzenlenen MMA (karma dövüş sporu) dalında Brezilya’lı rakibini yenerek Dünya Şampiyonu oldu. Rakibini ilk rauntta nakavt eden İbo, şampiyonluk kemerini beline taktı. Niğdeli  hemşerimi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. Daha adını sayamadığımız onlarca sporcumuz, madalyalarıyla ülkesine döndü. Başarıdan başarıya koşan kıymetli sporcularımızı tebrik ediyoruz. Eminiz ki başarıları hiç bir zaman sınır tanımayacak. Ülkemizin bayrağını göğe çektiren, istiklal marşımızı dünyada duyuran her Türk genci bizim için gurur kaynağıdır. Hangi alanda olursa olsun gençlerimiz, geleceğimizin parlayan yıldızlarıdır. Gururumuz olmaya devam edecekler… 
Saygılarımla 

YAZARIN DİĞER YAZILARI
    En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.