Hava Durumu

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünde görev değişimi

2022 yılından beri Sağlık Bakanlığı Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevini sürdüren Prof. Dr. Zülfikar Akelma istifa etmesinin ardından boşalan koltuğa Doç. Dr. Bilal Günaydın atandı.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 11:34
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 11:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğünde görev değişimi

Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Zülfikar Akelma'nın istifa etmesinin ardından boşalan koltuğa, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi önceki dönem başhekimi Doç. Dr. Bilal Günaydın atandı.  7 Mart 2024 tarihinde Genel Müdürlük'te gerçekleşen devir teslim törenine, Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü yöneticileri ve personeli katıldı. Doç. Dr. Bilal Günaydın İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü Kamu Hastaneleri Başkanlığı görevini yürütüyordu.

Prof. Dr. Akelma sosyal medya hesabından yaptığı, "İki yıldır yürütmekte olduğum Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü görevimi tamamladım. Sn Bakanımız ile görüşerek istifamı sundum, kabulü ile birlikte bugün itibari ile görevimden ayrıldım.Bakanlığımızın sağlık tesislerinde sürdürebililir ve erişilebilir nitelikli sağlık hizmetini sağlamaya yönelik yoğun bir çalışma dönemi geçirdim. Üzerimize aldığımız görev ve sorumlulukları adalet ilkesi ile yerine getirme temel nirengi noktası olmalıdır. Bu hassasiyeti görev süresince gözetmeyi esas bildim. Eser ve çalışmalar ile gök kubbede hoş bir seda bırakmak övüncüm olacaktır. Şahsıma güvenerek bu çalışma imkanını sunan Bakanımız Sn Fahrettin Koca'ya çok teşekkür ederim. Birlikte çalıştığımız Bakan yardımcılarımıza, birim amirlerine, genel müdür yardımcılarına, daire başkanları ve KHGM'deki bütün ekip arkadaşlarıma Şükranlarımı sunuyorum. Bayrağı benden devralan yeni genel müdür meslektaşıma kolaylıklar diliyorum. Mesleğime kavuşma heyecanı içerisindeyim. Eğitim ve akademik alanda çalışmaya, üretmeye devam: "Ben öyle bilirim ki yaşamak  Berrak bir gökte çocuklar aşkına savaşmaktır" aşkı ile..." açıklamasıyla istifasını duyurdu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.