Hava Durumu

Bir mucize haberi de Mardin'den geldi !.

Şanlıurfa'da arama kurtarma ve yardım çalışmalarına katılan Mardinli ekiplerden mucize haberi geldi. Mardin İHH, Mardin AFAD ve Mardin Büyükşehir Belediyesi itfaiyesinin birlikte çalıştığı enkazda 56 saat sonra iki kişi sağ olarak kurtarıldı.

Haber Giriş Tarihi: 08.02.2023 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 08.02.2023 13:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Bir mucize haberi de Mardin'den geldi !.

ŞANLIURFA’da, enkazdan 56 saat sonra 60 yaşındaki Müslüm ve oğlu Serhat Kaya sağ olarak kurtarıldı.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde etkilenen illerden olan Şanlıurfa’da arama kurtarma ekiplerinin mücadelesi birçok nefese umut oluyor. Şanlıurfa’nın Birecik ilçesi Meydan Mahallesinde bulunan Kaya Apartmanı enkazında arama kurtarma çalışmasında iki kişi daha sağ olarak çıkartıldı.

Enkazdan 56 saat sonra sağ olarak çıkartılan baba Müslüm Kaya (60) ve oğlu Serhat Kaya (27), hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı. Durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

Enkazıda Mardin İHH, Mardin AFAD, Mardin MEB Akut ve Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri birlikte çalışıyor. 80 kişilik ekip koordineli bir şekilde. Jandarma ve polis güvenlik önlemleri alırken JÖH termal kamera ile vücut ısısından yerini tespit ederken arama kurtarma ekipleri de yaşam koridoru açıyor.

Burada hazır halde ambulans ve cenaze aracı birlikte bekletiliyor. 4 daireli 6 katlı apartmandan 16'si sağ olmak üzere 33 kişi kurtarılmış. Halen enkaz altında 3 aile olduğu bilgisi verildi.

İHH Arama Kurtarma ekip sorumlusu Şahin Doğu, "İHH Arama Kurtarma bünyesindeki ekibimiz bölgede arama kurtarma çalışmalarını yürütüyor. İHH Olarak Afet Bölgesi 10 İlde ve İlçelerinde Arama Kurtarma ve insani yardım çalışmalarımızı hava muhalefetine rağmen aralıksız 24 saat hızlı bir şekilde yürütüyoruz. Deprem bölgelerinde acil ihtiyaç duyulan malzemeler ise öncelikli Nakdi yardım, battaniye, çadır, ekmek, su, yağmurluk, mont, elektrikli ısıtıcı, konserve, hazır gıda, soğuk sandviç, meyve suyu, ışıldak, bebek bezi, hijyen malzemeleri, bot, enerji verici gıdalar, çikolata, kek gibi. Sizden ricamız ulaşabildiğimiz tüm insanlara yardım talebimizi iletmenizdir. Afet çok büyük boyutta. Allah hayrınızı kabul etsin."dedi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipinde olan Yahya Güneş de kelimelerle ifade edilemeyecek bir afetle karşı karşıya olduklarını belirterek, mucizevi bir şekilde kurtardıkları baba oğlun bütün yorgunluklarını aldıklarını söyledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.