Hava Durumu

Niğde'de ilk kolon kanseri ameliyatı yapıldı !..

Niğde’de ilk defa kapalı (laparoskopik) yöntemle kolon kanseri ameliyatı yapılan hasta taburcu oldu.

Haber Giriş Tarihi: 09.01.2023 16:48
Haber Güncellenme Tarihi: 09.01.2023 16:48
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde'de ilk kolon kanseri ameliyatı yapıldı !..

"Hızlı şekilde taburcu edebiliyoruz" 

Konuyla ilgili ameliyatı gerçekleştiren Genel Cerrahi Op. Dr. Musa Serin "Kapalı yöntemle yapılan ameliyatlarda hastalarımızda daha az kesi oluyor ve iyileşme sürecimiz daha hızlı ilerliyor. Hastalarımız gündelik hayatlarına daha az ağrı ile daha çabuk dönebiliyorlar. Genel Cerrahi Op. Dr. Yağmur Özge Turaç Kösem’e bu ameliyatta verdiği destek için teşekkür ederim. Hastanemizde obezite ve kasık fıtığı ameliyatlarını da kapalı yöntemle yapıp hızlı bir şekilde sağlıkla taburcu edebiliyoruz. Çalışmalarımız da desteğini esirgemeyen Hastane Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya’ya, ameliyathane ve hastane personelimize teşekkür ederim.’’ dedi.

Başhekim Çetinkaya: "Artık bu tür ameliyatları hastanemizde yapacağız" 
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Yakup Çetinkaya: ‘’ Niğde'de onkolojik cerrahi vakalarımızı yapmaya başladık. Hastaneye yeni aldığımız cihazlar ve başarılı hocalarımız sayesinde bu tür ameliyatlar artık hastanemizde yapacağız ve hastalarımızı sevk etmeyeceğiz. Ameliyat olan hastamıza tekrardan geçmiş olsun diliyorum." dedi. 

Hastadan tüm personele teşekkür 

İsminin açıklanmasını istemeyen hasta, ameliyattan dolayı çok memnun olduğunu belirterek; "Sağlığıma kavuşturan tüm doktorlarımıza ve hastane personellerimize teşekkür ederim" dedi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.