Hava Durumu

"Kadınlar sosyal dokunun temel taşıdır"

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla bir mesaj yayımladı; 

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2023 10:44
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2023 11:08
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
"Kadınlar sosyal dokunun temel taşıdır"

Emeğin, sevginin, fedakarlığın ve mücadelenin sembolü, insanlığın ilk öğretmeni, şefkat ve merhametin kalbi kadınlarımızın, Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum diyen Başkan Emrah Özdemir; mesajında kadına karşı şiddetin en büyük insanlık suçlarından birisi olduğunun altını çizerek, kadınlarımızın her daim el üstünde tutulması gerektiğini ifade etti; 
Başkan Özdemir mesajında, “Geçmişten günümüze uzanan büyük tarih çizgisinde insanlığın varoluşu kadınların emeği,sevgisi ve merhameti ile gerçekleşmiştir. Kadınlar her şeyden önce annelerimiz olarak sebebi hayatlarımızdır. 
Bütün toplumlarda kadınlar sosyal dokunun temel taşı, kültür varlıklarımızın taşıyıcıları, medeniyetin üreticileri ve sürdürücüleri olmuşlardır. İnsanın şahsiyetinin oluştuğu aile içinde kadın önemli bir faktördür. 
Kadınlarımız tarih boyunca cephe hattında ve cephe gerisinde vatanımızı gözlerini kırpmadan savunmuşlar ve tarihe silinmez izler bırakmışlardır. Erzurum tabyalarını savunmak için beşikte bebeğini bırakıp giden Nene Hatun bu kahramanlığın simgeleşmiş halidir. 
Kutlu medeniyetimize asla yakışmayan ve bir insanlık suçu olan kadına şiddet olgusu kamu vicdanını derinden incitmektedir. Kadınlarımıza yönelik haksız ve adaletsiz tutumlara karşı olmak insan olmanın bir gereğidir. Çünkü onlar bizim annelerimiz, eşlerimiz, kız evlatlarımız, kız kardeşlerimizdir.
Mevcut tüketim kültürünün kadınları bir metaya dönüştürmesine karşı çıkarken kadın bedeni üzerinden kurgulanan popüler kültürün yıkımlarına karşı aile kavramını muhafaza etmenin gerekliliği iyice ortaya çıkmıştır. 
Tüm bu duygu ve düşüncelerle; vatanımızın bekası için şehit olan tüm kadınlarımızı şükranla yad ediyorum. Şiddetin kurbanı olarak hayatlarını kaybeden kadınlarımıza Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Başta şehit ve gazi anneleri ve eşleri olmak üzere tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü içtenlikle kutluyorum.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.