Hava Durumu

Deprem nedeniyle kriz yönetim masası oluşturuldu !.

Niğde Valisi Mustafa Koç’un Başkanlığında ivedi olarak 112 Acil Çağrı Merkezinde tüm hizmet birimleri ile Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi’nde kriz yönetim masası oluşturuldu. 

Haber Giriş Tarihi: 06.02.2023 10:31
Haber Güncellenme Tarihi: 06.02.2023 10:31
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Deprem nedeniyle kriz yönetim masası oluşturuldu !.

Niğde Valiliğinden yapılan açıklama; 

"Yapılan ilk değerlendirmeler sonucunda ivedilikle gerekli tedbirler alınmış olup, şu ana kadar 112 Acil Çağrı Merkezine intikal eden herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. İlimizde ve deprem bölgesindeki gelişmeler yakından takip edilmekte olup, ekiplerimiz gelen ihbarlar doğrultusunda tarama faaliyetlerini aralıksız sürdürmektedir. 

Acil yardım ekiplerimizin olası vakalara hızlı bir şekilde intikal edebilmeleri için Vatandaşlarımızın ana yollarımızı açık tutmaları, acil bir durum haricinde mobil hatları meşgul etmemeleri, haberleşmelerini SMS ile yapmaları ve yüksek binalardan uzak durmaları can ve mal güvenliği açısından büyük önem arz etmektedir. 

Dışarda olan Vatandaşlarımız için Düğün Salonları, Kültür Merkezi, Şehir ve Köy Terminali ve Spor Salonları açık tutulmaktadır.

Deprem bölgesine ilimizden;
İl Emniyet Müdürlüğü’nden 2 trafik aracı ve 6 personel, ayrıca 14 Çevik Kuvvet personeli 1 araç ile Kahramanmaraş iline sevk edilmiştir. İl Sağlık Müdürlüğü’nden; 2 Ambulans 3 UMKE ile Kahramanmaraş iline, 1 ambulans Gaziantep iline, 1 ambulans ile Hatay iline olmak üzere toplam 25 personel sevk edilmiştir. Ayrıca, 3 kişilik Lojistik ekibinin (Sağlık Ekibinden oluşan Ambulans ekibi) Gaziantep- İslahiye’ye gönderilmek üzere hazırlığı devam etmektedir.

AFAD İl Müdürlüğü’nden 2 Arama-Kurtarma aracı ve 10 kişilik ekiple Hatay iline sevk edilmiştir. Niğde Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nden 1 araç ile 5 İtfaiye personeli Hatay iline sevk edilmiştir. İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden 1 araç ve 4 personel Kahramanmaraş iline sevk edilmiştir. 

İl Jandarma Komutanlığı’nca arama kurtarma timinde görevli 4 JAK (Jandarma Arama Kurtarma) ekibi Kahramanmaraş İline, 40 komando timi ise Osmaniye İline sevk edilmiştir. 

Deprem bölgesindeki Vatandaşlarımızın olası kan ihtiyaçları için Türk Kızılay’ının Mobil Kan Toplama aracı Belediye önü Niğde Ömer Halisdemir Meydanında hazır bulunmaktadır.

Vatandaşlarımızın Resmî açıklamaların dışındaki paylaşımlara itibar etmemeleri önemle rica ederiz. 
Valimiz Sayın Mustafa KOÇ, deprem bölgesine koordinatör Vali olarak görevlendirilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.