Hava Durumu

Deprem bölgesine 17 bin 902 konut temeli atılıyor!

Kahramanmaraş’ta meydana gelen ve 11 ili etkileyen deprem felaketlerinin yaraları sarılmaya devam edilirken Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'dan son dakika açıklaması geldi. Bakan Kurum yarından itibaren 17 bin 902 konutun temelinin atıldığını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 22.03.2023 16:37
Haber Güncellenme Tarihi: 22.03.2023 16:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Deprem bölgesine 17 bin 902 konut temeli atılıyor!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum deprem bölgesi Nurdağı'nda açıklamalarda bulundu.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum açıklamasında, "Duldakiroğlu'nda, Elbistan’da Afşin’de temelleri atacağız. Yarın itibarıyla da 17 bin 902 konutumuzun temelini depremden 46 gün sonra Kahramanmaraş’ımızda atıyor olacağız"

Söz verdiğimiz gibi 2-3 ay içerisinde 319 bin toplamda 11 ilimizde konutun yapımını başlatacağız. Etap etap 650 bin konutun yapımını hem merkezlerimizde hem de köylerimizde, ilçelerimizde eş zamanlı olarak yürütüyor olacağız" diyen Bakan Kurum sözlerini şöyle sürdürdü: "Milletimizin başını öne eğmeyeceğiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde daha önceki afetlerde olduğu gibi. Elazığ’da, Malatya’da ne yaptıysak hep bunu söylüyoruz. Aynı anlayışla bu çalışmaları yürüteceğiz. İnşallah onlarla birlikte vatandaşımızla birlikte biz de konutlarımızın inşasını yürütüyor olacağız." ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.