Hava Durumu

Başkan Özdemir'den Kandil mesajı

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir Regaip Kandili münasebetiyle Kandil mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 26.01.2023 10:40
Haber Güncellenme Tarihi: 26.01.2023 10:59
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Başkan Özdemir'den Kandil mesajı

“Dinimizde rahmet, bereket ve mağfiret ayları olarak bilinen üç ayların ilki olan, Recep ayının müjdecisi Regaip Kandili’ni idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz.” diyen Başkan Emrah Özdemir yayımaldığı mesajında;
  “Rahmet ve merhamet kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edenlerin dualarının kabul olduğu, bereketin ve güzelliklerin yoğun olarak yaşandığı, yardımlaşma ve dayanışma duygularının en yüksek seviyeye ulaştığı bir zaman dilimi olan üç aylara girmiş bulunuyoruz.
Peygamber Efendimiz (S.A.V)’in üç ayların başlangıcı olan Recep ayına girildiğinde yaptığı: “Allah’ım Recep ve Şaban’ı bize mübarek kıl ve bizi Ramazan’a ulaştır.” şeklindeki duâsı bizlere bu ayların ne kadar önemli olduğunu anlatmaktadır. 
    Bu kutlu gecede yaratılış gayemizi ve dini sorumluluklarımızı düşünme, davranışlarımızı gözden geçirme, geçmişte yaptığımız hataların hesabını yapma, geçip giden zamanın değerini idrak etme ve daha iyi değerlendirme fırsatı yakalamaktayız.
İdrak edeceğimiz Regaib Kandili’nin; sevgi, saygı ve hoşgörü ortamının oluşmasına, birlik, beraberlik ve kardeşlik duygularımızın daha da pekişmesine, insani ve ahlâki meziyetlerimizin yeniden yeşermesine vesile olacağına inanıyorum.
Ülkemiz ve İslam aleminin Regaip Kandili'ni kutluyor, bu mübarek gün ve gecelerin şehrimize, ülkemize ve tüm insanlığa rahmet, bereket ve huzur getirmesini yüce Allah'tan niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.