Hava Durumu

Hep birlikte farkındalık yaratmaya var mısınız?

Yazının Giriş Tarihi: 02.07.2022 14:49
Yazının Güncellenme Tarihi: 02.07.2022 04:31

Televizyon, gazete, radyo ve dergilerden oluşan geleneksel medya varlığını sürdürmekle birlikte, yerini büyük oranda dijital medyaya bıraktı.

Bununla birlikte maliyetleri düşürdüğü gibi; kitlelere ulaşma noktasında da büyük ilerleme kaydetti. Geleneksel medya kitlelerin haber alması adına almanaklardan bu yana yüzyıllarca büyük hizmet verdi. Geleneksel medya unsuru gazeteler arşiv niteliği taşıyan ve tarihi misyonu olan değerler olmakla birlikte varlığını sürdürecektir, sürdürmelidir. 


Ancak günümüzde geleneksel medya tek yönlü iletişim sağlarken, dijital medya birçok avantajının yanı sıra interaktif yönüyle de  günümüzün vazgeçilmezi oldu, geleceğin de vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor. İsteyen anında dijital medya kanallarıyla iletişime geçebiliyor, hatta içeriğe yön verebiliyor. Bu anlamıyla kitleler tek kanaldan yönetilmiyor-yönetilemiyor içeriğe ortak oluyor. 


İstediğimiz her an, hepimizin cebinden dünyaya açıldığımız akıllı telefonlarla bilgiye, habere, gündeme, sanata vb. ulaşabiliyoruz. 


Peki ilimizde dijital medya alanında yeterli içerik üretibiliyor, farkındalık oluşturabiliyor mu? 


Yaklaşık 6 ay önce kurulumunu tamamlayan, bir kaç ay öncesine kadar da farklı ve zengin içeriklerini siz değerli takipçilerine ulaştırmayı misyon edinen ve ticari amaç gütmeyen "Medya Haber Sitesi" zengin içerik, dijital medyada  farkındalık amacıyla yayın hayatına başladı.

 
Toplumun büyük çoğunluğunun gıyaben bildiği, çoğu insanın "Medya Haber Sitesi" ile yakından tanıdığı kişilerin ağırlandığı "Gündem Özel", 


Niğde'de ilk olan daha önce yapılmamış şekliyle sporcuyu ve sporseveri buluşturan "Spor Saati", 


İlimizin saklı hazineleri, sanatçı, yazar, şair, siyasetçi, akademisyen ve daha nicelerini acı tatlı hikayeleriyle sizlerle buluşturan ve buluşturmaya devam edecek olan "Ömür Kervanı", 


Daha önce ekranlarda konuşulamayan, bir zümrenin bildiği sırları sizlere cesaretle aktaran ve her hafta yayınlarıyla başkenti harekete geçiren "Analiz Niğde" bu ekranlarda sizlerle buluştu. 


Medya Haber Sitesi; Bundan sonra da sizlere yepyeni içerikleriyle konuk olmaya devam edecek. 


Niğde'nin için çarpan yürekler sadece bizler değiliz elbette. Ayrım yapmadan ilimizde kamu yararı adına çalışan emek veren bütün gazeteciler gibi bizler de sizlerle; varolmaya devam edeceğiz. 


Sizler için içerik ürettiğimiz ve ticari kaygı gütmediğimiz "Medya Haber Sitesi" sayfamızı takip etmeniz dileği ve yepyeni içeriklerle ilkleri sizlerle buluşturacağımız günlerde yeniden buluşmak ümidiyle hoşçakalın. 
 

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.