Hava Durumu

SIFIR KM TOFAŞ KUŞ SERİSİ OTOMOBİLLER GELİYOR!

Türkiye'nin bir dönem en çok satılan otomobil modelleri olan 'Kuş Serisi' arabaları; 'Tofaş Kartal', 'Tofaş Şahin', 'Tofaş Doğan' yeniden piyasa gündeminde. Ülkemizde, üretimi 2002 senesinde durdurulan Tofaş Şahin, yeniden elektrikli versiyonu ile sahalara dönüyor.

Haber Giriş Tarihi: 01.02.2022 12:45
Haber Güncellenme Tarihi: 01.02.2022 12:52
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
SIFIR KM TOFAŞ KUŞ SERİSİ OTOMOBİLLER GELİYOR!

Tofaş Şahin; Etiyopya’da Holland DOCC ismi ile üretilirken, Mısır’da Nasr Sahin ismi ile satışa sunuldu. Şahin'in üretimi; Mısır’da 2009, Etiyopya’da ise 2010 senesine kadar devam etti. İddiaya göre, yeni Şahin'in dış tasarımında pek değişiklik yapılmayacak olsa da iç panelinde cesur yenilikler sunacak. Klima gibi özelliklerin de dahil edileceği otomobilin şasesi tek parça şeklinde tasarlanacak. Böylece kaza esnasında sık rastlanan ikiye ayrılma durumu da ortadan kaldırılacak.

ŞAHİN NE ZAMAN GELİYOR?

Sahiplerinin tutkuyla bağlılığı ile bilinen Şahin'in yeniden üretileceği söylentileri devam ederken, yetkiler bu iddialar karşısında bir açıklamada bulunmadı. Tofaş Şahin'in yeniden üretileceği söylentisi Etiyopya kaynaklı. Otomobil Türkiye’de üretilmeyecek.Eski tasarımının korunmasının yanı sıra, dış görünüşünde ve özellikle motor sisteminde modern dokunuşları taşıyacağı konuşuluyor.Otomobilin 2026 senesinde satışa sunulacağı iddialar arasında yer alıyor. Bir diğer iddiaya göre ise Tofaş Şahin modeli 2022 yılının Eylül ayına doğru Türkiye’de de satışa çıkacak.

YENİ NESİL ELEKTRİKLİ TOFAŞ ŞAHİN

Elektirikli yakıtlara geçiş konusunda yetkililerin yeni nesil Şahin'in, elektrikli motorla üretilmesi kararı aldığı belirtiliyor. Yetkililer, tasarım ve dizayn aşamasından sonra mevcut fabrikalardan birinin elektrikli Tofaş Şahin için modernize edileceğini de belirtiyor.Böylece yeni nesil Şahin'in bu fabrikalardan birinde üretim bandına gireceği düşünülüyor. Yeni Tofaş Şahin için bir diğer iddia ise 2022 model elektrikli versiyonunun fiyatının ülkemizde 170 bin lira bandında olacağı. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.