Hava Durumu
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.

Yetenek Avı Spor Salonunda Başladı

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Koordinasyonunda yetenek taramaları Niğde Merkez 75. Yıl Kapalı Spor Salonunda başladı.
Haber Giriş Tarihi: 26.04.2022 17:54
medyahabersitesi.com

Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı kapsamında Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde geleceğin milli sporcu adayları tarama testinden geçiyor.

Türkiye'yi yurt dışında temsil edecek sporcu potansiyelini ortaya çıkarmanın hedeflendiği programda öğrenciler profesyonel olma yolunda ilk adım atmış oluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı arasında imzalanan iş birliği protokolü kapsamında Türkiye Sportif Yetenek Taraması ve Spora Yönlendirme Programı, 75. Yıl Spor Salonu'nda başladı. 


Öğrencilerin boy, kilo ölçümü, yapıldıktan sonra kulaç uzunluğu, esneklik, sıçrama, geriye sağlık topu fırlatma, kavrama kuvveti, 20 metre sürat ve çeviklik testleri gerçekleştiriliyor. Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde gerçekleştiren yetenek testlerinde, yetenek testlerinin ardından adaylar kulüplere yönlendirilerek branş seçimleri ile profesyonellik anlamında ilk adımlarını atmış oluyor. 


Yetenek testi ile birlikte Türkiye'yi yurt dışında temsil edecek sporcu potansiyelini ortaya çıkarmanın hedeflendiği programda gelecekte milli sporcu olmanın peşinden koşan sporcuların temellileri atılmış oluyor.


Niğde Gençlik ve Spor İl Müdürü İlker Ötgünlü konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın en büyük projelerinden birisi olan yetenek tarama testi kapsamında sadece Bor, Ulukışla, Altunhisar ilçelerimizin ardından Niğde Merkezde 3. Sınıf, 4. Sınıf ve 5. Sınıf öğrencimizi yetenek tarama testine tabi tutuyoruz. Gençlerimizi spora kazandırma ve Milli Sporcu Yetiştirme anlamında büyük önem arz eden projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum” diye konuştu.

google-site-verification=trBUEZyee7gIbXyiQDk3Xu5XdBWrGr7EqUhGr-Os2pE