Hava Durumu

Başpehlivanlar Niğde’de buluşuyor!..

Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Karakucak Güreşleri, 400’de fazla sporcunun katılımıyla, Bucakçayır Stadı’nda gerçekleştirilecek.

Haber Giriş Tarihi: 09.08.2023 12:43
Haber Güncellenme Tarihi: 09.08.2023 12:54
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Başpehlivanlar Niğde’de buluşuyor!..

Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen Geleneksel Karakucak Güreşleri, önemli şampiyonalarda derece elde eden başpehlivanların katılımıyla, 13 Ağustos Pazar günü Bucakçayır Stadı’nda gerçekleştirilecek. Aralarında şampiyon güreşçilerin de yer aldığı 50 başpehlivan ve 400’den fazla sporcunun katılımıyla start alacak.

Müsabakalarda başarı gösteren pehlivanlara gün sonunda ödül verileceği bildirildi.

VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ SERVİS

Bucakçayır Stadı’nda, alanlarında ün yapmış şampiyon güreşçilerin ağırlanacağı etkinliğe katılmak isteyen vatandaşlar, Niğde Belediyesi önünden 10.30 ve 11.30’da ücretsiz servis kaldırılacağı ve katılımcılara ikramlar yapılacağı belirtildi.

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN DAVET

Karakucak güreşlerinin, sadece bir spor etkinliği olarak değil, aynı zamanda sosyal ve kültürel bir birliktelik oluşturacağını belirten Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir; “Hem Niğde’mizin tanıtılmasına hem de kültürel mirasımız ve geleneklerimizin yaşatılmasına olanak sağlayacak olan bu büyük etkinliğe tüm hemşehrilerimizi davet ediyorum. “Bu büyük organizasyon, güreşin köklü kültürünü yaşatmak ve genç kuşaklara aktarmak adına önemli bir adım olacak. Belediye'mizin bu tür etkinliklere olan desteği, şehrin kültürel ve sportif zenginliğini koruma ve yaşatma konusundaki kararlılığı devam edecek.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.