Hava Durumu

Kılıçdaroğlu: Hazmedemiyorlar... Ne derlerse desinler duruşumuz belli

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM'deki grup toplantısında MHP Genel Başkanı Bahçeli'nin söylemlerine yanıt verdi. Partisinin İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun adaletsiz kararlarla mahkum edildiğini öne süren Kılıçdaroğlu, Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için de halen hazımsızlığın sürdüğünü söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 31.05.2022 15:30
Haber Güncellenme Tarihi: 31.05.2022 15:30
Kaynak: İGF Haber
Kılıçdaroğlu: Hazmedemiyorlar... Ne derlerse desinler duruşumuz belli

ANKARA (İGFA) - Partisinin grup toplantısında değerlendirmelerde bulunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Canan Kaftancıoğlu'nun ceza infazı için Silivri Cezaevi'ne gönderilmesi ilişkin konuştu.

Demokrasiye inanmayanları sandık yoluyla göndereceklerini belirten Kılıçdaroğlu, 6'lı masa toplantısını da değerlendirdi. Temel ilkeler ve hedefler açıklamasını yaptıklarını belirten Kılıçdaroğlu, seçilmeleri durumunda hangi adımların atılmasının görüşüldüğünü aktardı. Kılıçdaroğlu, "Bölmek istiyorlar, kutuplaştırmak istiyorlar, kavga istiyorlar, inadına barış diyeceğiz, inadına kucaklaşma diyeceğiz. Onlar gibi yapmayacağız. Demokrasinin bize sağladığı bütün imkanları kullanacağız" dedi.

BAHÇELİ'YE TEPKİ 

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin kendisi hakkındaki sözlerine de tepki gösteren Kılıçdaroğlu, "Birisi de beni hapse göndermekle tehdit etmiş. Sizin feriştahınız gelse bize diz çöktüremez. Siz kimsiniz ya! Biz hapisten korksaydık bu kadar cesur olmazdık. Biz sizin gibi değiliz. Dün tükürdüğümüzü bugün yalamayız. Ne söylediysek arkasındayız" diye konuştu.

İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu'nun adaletsiz, hukuksuz kararlarla mahkum edildiğini öne süren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Teslim olmadan önce kendisi beni aradı, konuştuk. Morali gayet yerinde. Çünkü biliyor ki onurlu durduğu için cezalandırılıyor. Biz onların hiçbir siyasi hükmünü tanımıyoruz. Ne derlerse desinler duruşumuz bellidir. Hapse atarlar, tutuklarlar ne yaparlarsa yapsınlar onurumuzdan ödün vermeyeceğiz. Vermeyenlerden birisi de İstanbul İl Başkanımız Canan Kaftancıoğlu" dedi.

"HAZMEDEMİYORLAR... İMAMOĞLU'NU NASIL ALIRIZIN ARAYIŞINDALAR"

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu için de yarın duruşma olduğunu anımsatan Kılıçdaroğlu, "Çalışıyor, üretiyor, hazmedemiyorlar! Halen İstanbul'u kaybettiklerine inanamıyorlar. Ve halen Ekrem Başkanı oradan nasıl alırız arayışı içindeler. Hazmedemiyorlar 'acaba Ekrem Başkanı hangi formülle oradan alırız da oraya birisini atarız' bu arayışa girmek vatana ihanettir. Bu arayışa girmek demokrasiye millete ihanettir. İBB belediye başkanını kim seçti? Saray mı uyuşturucu baronları mı seçti? Halkın seçti halk. Milletin iradesine saygı göstereceksiniz!" diye konuştu.

Hatırlanacağı gibi MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Çok istekliysen terörist Demirtaş’ın hasretini çekiyorsan, Kavala olmadan yaşayamam diyorsan biraz daha devam et sonunda kanun yoluyla onların koğuşundaki boş bir ranzaya sen de kapağını atarsın, çulunu serer duvara da halını asarsın” şeklinde CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na göndermede bulunmuştu. 

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.