Hava Durumu

GÜRER: Çiftçinin beli büküldü

CHP Milletvekili Gürer, Niğde merkez ile ilçeler ve köylerde vatandaşın, esnafın, çiftçinin ve emeklinin sorunlarını dinledi

Haber Giriş Tarihi: 17.01.2022 13:03
Haber Güncellenme Tarihi: 17.01.2022 13:03
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
GÜRER: Çiftçinin beli büküldü

GÜRER, ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR 

Gürer, son olarak Niğde’de merkez ilçe, merkeze bağlı Alay ce Yeşilgölcük beldeleri, Bor ilçe merkezi ve Bor’da bağlı Çukurkuyu beldesi ile Kızılca köyü ve Konya’nın Ereğli ilçesine bağlı Yukarı Gödelli  köylerini ziyaret etti. Ziyaret ettiği il ve ilçe merkezlerinde Pazar yerlerini gezen ve esnafı ziyaret eden Gürer, belde ve köylerde de çiftçilerle ve işçilerle de  bir araya geldi. 

GÜRER: GÜBRE FİYATLARINDAKİ ARTIŞ ÇİFTÇİNİN BELİNİ BÜKTÜ 

Köy ve kasabalarda kahve konuşmaları yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, “ABD ve Avrupa’da enflasyon olduğunu söyleyip, ardından da ülkemizdeki enflasyonu dış güçlere mal etmek ülkemize özgü AKP’nin yarattığı siyasi iklimin yansımasıdır. Ülkemizde yaşanan tüm sorunların sorumlusu siyasi iktidardır. Özelleştirme ülkede kamu mallarını satıp, fabrikaların bazılarının da kapanmasını sağlayan AKP iktidarları yarattığı sorunlar her kesimin gelirini daraltıp, sıkıntılı duruma getirmiştir” diye konuştu.

CHP Milletvekili Gürer, “AKP sürekli bir dış güç hikâyesi yatıyor; bir kavga çıkarıp sonra tekrar dost dedikleri ülkeler var. Sudi Arabistan, Mısır gibi ülkelerle sorun yaşayıp İsrail, Ermenistan gibi ülkelerle ilişki geliştirme düzeyine eren AKP iktidarı kime karşı kim dış güç bunları hiç açıklamıyor” şeklinde konuştu. 

Gürer, “Tarımı dış güçler değil mevcut iktidar bitiriyor. AKP yanlış, plansız, öngörüsüz yönetimle oluşan sorunları başkasına atarak sorumluluktan kurtulma telaşı içindedir” ifadelerini kullandı. 

CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, AKP’nin sürekli olarak “CHP’nin dikili ağacı var mı?” diye sorduğuna işaret ederek, “AKP sata sata bitiremediği kamu fabrikaları ve kuruluşların yapılış  tarihlerine bakarsa, ne kadar haksızlık ettiğini görür” dedi.

TARIMDA PLANLAMA ŞART

Gürer,  köy ve kasabalarda yoksulluğun yaygınlaştığını, kent merkezlerinde esnafın sattığı ürün yerine aynı fiyatla yeni ürün alamadığını ve vadeli alış satışın durması ile ticaretin daraldığını, işsizler bunalım yaşadıklarını anlattıklarını belirtip, tarımda üretim planlaması yapılmasının da artık kaçınılmaz olduğunu da sözlerine ekledi. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.