Hava Durumu

Gültekin TBMM'de ilimize yapılacak projeleri konuştu

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin Türkiye Büyük Millet Meclisi Genel Kurulu'nda söz alarak Niğde'ye yapılacak projeler hakkında konuştu.

Haber Giriş Tarihi: 10.03.2022 11:32
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2022 11:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Gültekin TBMM'de ilimize yapılacak projeleri konuştu

Andaval Yük Merkezi ihalesinin kesinleştiği ve kısa sürede yapılacağını belirten Gültekin, ilimizde hizmete giren kemoterapi kanser tedavisi ünitesi ve sağlık bilimleri fakülteleri için Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti. 

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin konuşmalarında şunlara değindi: 
"Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde, Niğde'mize eserler kazandırmaya, hizmetler üretmeye hız kesmeden devam ediyoruz. 31 Mart'ta ihale edeceğimiz Andaval Demir Yolu Yükleme Merkezimizle hem şehir içi trafiği rahatlatacak hem de yük taşınmasını daha modern ve daha yüksek kapasiteli yapılmasını sağlayacağız, böylece, Niğde'mizin ticaret hacminin artışına önemli bir katkı sunacağız.


Niğde Ömer Halisdemir Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yeni hizmete açtığımız kemoterapi, kanser tedavi ünitemizle, artık hastalarımız il dışına gitmeden devam eden kür tedavilerini hastanemizde alabileceklerdir. Yakın zamanda hastane kadromuza katacağımız onkoloji uzmanlarımızın eklenmesiyle de yeni tanı alan kanser hastaları, ilk tanıdan itibaren tedavi, takip süreçlerini hastanemizde yapabileceklerdir.


Yine, Sayın Cumhurbaşkanımızın imzasıyla dört yıllık fakülte statüsüne dönüştürdüğümüz Zübeyde Hanım Sağlık Bilimleri Fakültemiz ile üniversitemizi geliştirmeye, büyütmeye ve geleceğin sağlıkçılarını Niğde'mizde yetiştirmeye devam edeceğiz diyor, Genel Kurulu saygıyla selamlıyorum." 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.