Hava Durumu

Davarcı: "Uğur Mumcu kalbimizde yaşayacak"

CHP Niğde Merkez İlçe Başkanı Kamil Davarcı, Gazeteci Yazar Uğur Mumcu'nun ölüm yıldönümü dolayısıyla bir anma mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2022 13:57
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2022 14:00
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Davarcı: "Uğur Mumcu kalbimizde yaşayacak"

CHP'Lİ DAVARCI'DAN MUMCU'YU ANMA MESAJI!

"ONUN BIRAKTIĞI DEĞERLER SONSUZA DEK KALBİMİZDE YAŞAYACAK"

 Uğur Mumcu'nun kaleminin doğruluğu sebebiyle suikaste kurban gittiğini belirten Başkan Davarcı;"  Her daim laik olarak kalacak olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin cengaver savunucusu, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı, araştıran ve sorgulayan değerli gazeteci  Uğur Mumcu'nun aramızdan ayrılışının 29. yıldönümü. Uğur Mumcu, yaşamını toplumun gerçekleri öğrenmesine adamış; Türk milletinin aydınlanması, laik, demokratik ve tam bağımsız bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti için mücadele vermiştir. Özgürlüğün simgesi, Cumhuriyet'in sesi olan Mumcu, Kuvayı Milliye ruhuyla yaşayan, yüreği yurt sevgisiyle dolu Türkiye'nin kaybettiği en büyük değerlerden birisidir. Onun aydınlık fikirleri, savunduğu ve inandığı değerler, laik Türk milletinin aklında ve yüreğinde sonsuza dek var olacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, gerçeklerin ve doğruların üzerine korkusuzca giden, başarılı çalışmalarıyla Türk halkında derin izler bırakan yurtsever, cesur gazeteci yazar Uğur Mumcu'yu 29. ölüm yıldönümünde saygı ve özlemle anıyor, nice Uğurlar yetişmesini diliyorum." şeklinde konuştu.

Uğur Mumcu, Türk gazeteci, araştırmacı ve yazar. 24 Ocak 1993'te Ankara'da Karlı Sokak'taki evinin önünde, arabasına konulan bombanın patlaması sonucu suikasta kurban giderek yaşamını yitirdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.