Hava Durumu

Bahçeli'den 'NATO' resti!

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'deki fiyat artışlarına, seçimlere, İsveç ve Finlandiya'nın NATO üyelik başvurusuna, II. Abdülhamid tartışmasına bugün TBMM'de gerçekleştirdiği partisinin grup toplantısında değindi. Bahçeli, "Türkiye'nin itirazları gündeme alınmıyorsa gerekirse NATO'dan ayrılmak bile tercih olarak gündeme alınmalıdır" dedi.

Haber Giriş Tarihi: 24.05.2022 12:00
Haber Güncellenme Tarihi: 24.05.2022 12:00
Kaynak: İGF Haber
Bahçeli'den 'NATO' resti!

ANKARA (İGFA) - Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM'deki grup toplantısında konuştu.

Gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Bahçeli, fahiş zamlardan 'Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihrakları' sorumlu tuttu. "Türkiye’yi ekonomik olarak zora sokan fiyat artışlarının geri planında bize göre Türkiye'den intikam almayı hedefleyen mihraklar vardır" diyen Bahçeli, "FETÖ bu kumpasın tam ortasında bulunan maşadır" dedi.

Seçim süreci ve muhalefetin takındığı tavırlarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Bahçeli, "Kılıçdaroğlu mahcup olacağı hevese şimdiden kapılmasın ve diğer zillet yedekleri boşuna heyecan yapmasın. Türkiyemizin manda ve himayecilere, emperyalizme kul köle olanlara, Sorosçu Kavala ile terörist Demirtaş'ın hayasız hayranlarına teslim olmayacak, teslim edilmeyecek, emanet yere düşürülmeyecektir" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve İYİ Parti lideri Meral Akşener’in başlattığı II. Abdülhamid tartışmasına "Abdulhamid'i kimler sevmiyorsa onlara dikkat edeceğiz. Onlar batının etki ajanlarıdır... Sevmeyenler bizim de sevmediklerimizdir. Ermeni çeteleri, sömürgeciler, casuslar, Türk ve İslam düşmanları sevmez... Atatürk'ü seven Abdülhamid'i de sever" sözleriyle yanıt verdi.

ALSINLAR TEPE TEPE...

NATO üyeliği gündemde olan İsveç ve Finlandiya'ya ilişkin de konuşan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Alsınlar İsveç ve Finlandiya'yı tepe tepe kullansınlar. Türkiye'nin NATO'dan ayrılığı bile gündeme gelmelidir" dedi.

İsveç'in, "PKK'nın silah tedarikçileri arasında" olduğunu söyleyen Bahçeli, İsveç ve Finlandiya'nın NATO'ya üyeliği ile ilgili Türkiye'nin itirazları gündeme alınmıyorsa gerekirse NATO'dan ayrılmanın bile tercih olarak gündeme alınmasının yerinde olacağını kaydetti.

KİRALARDAKİ DENETİMSİZ YÜKSELİŞE SESSİZ KALAMAYIZ"

Öte yandan kiralardaki denetimsiz yükselişe sessiz kalamayacaklarını da ifade eden Bahçeli, "Kiralarda ahlaki olmayan artışların sebebi nedir? Haksız kazanç peşine düşen fırsatçıların elbette yakasından tutmalıyız, bedelini ödetmeliyiz. Kira artışları ile konut fiyatlarındaki vahim artışları sınırlandırmak mecburiyetindeyiz. Denetimleri sıkılaştırarak, cebini dolduranları cümle aleme rezil etmeliyiz" diye konuştu.

Bahçeli, "Vatandaşlarımızı mağdur haline getiren, zincir marketlerde peynirden yumurtaya, etten süte kadar fiyat etiketlerinin kabarmasına yol açan kimler varsa suçludur, sahnelenen kirli oyunun parçasıdır" dedi.

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.