Hava Durumu

AK Parti Sözcüsü Çelik: Her iki konuda her zaman gündemimizde

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, asgari ücret ve emekli ikramiyesi konularının her zaman MYK'nın gündeminde olduğunu söyledi. Çelik, her iki konuda da kapsamlı değerlendirme yaptıklarını kaydetti.

Haber Giriş Tarihi: 21.03.2022 20:00
Haber Güncellenme Tarihi: 21.03.2022 20:00
Kaynak: İGF Haber
AK Parti Sözcüsü Çelik: Her iki konuda her zaman gündemimizde

ANKARA (İGFA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik, partisinin Merkez Yürütme Kurulu (MYK) toplantısı sonrası gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

Çanakkale Zaferi'nin 107. yıldönümünde açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan 1915 Çanakkale Köprüsü'nün AK Parti'nin eser siyasetinde önemli sembol ve taç olduğunu kaydeden Ömer Çelik, "Bu yatırım ile Türkiye'nin ne kadar büyük projelere imza atabileceği bir kere daha görmüş olduk" dedi.

"Milletin iktidarımıza verdiği destek bu eserlere imza atılmasına neden oluyor" diyen Çelik, "Her zaman olduğu gibi bunları şu ya da bu şekilde eleştirenler oluyor. Normal olarak hiçbir şeye imza atmayanlar, krize imza atanların bunları gölgelemeye çalışmasını bir kere daha tespit ettik" dedi. Çelik, 20 Mart sabahı Suudi Arabistan'a yapılan saldırıyı da şiddetle kınadı.

Daha sonra gazetecilerin de sorularını da yanıutlayan Çelik, asgari ücret ve emekli ikramiyesiyle ilgili soruya ''Bu tip çalışmalar hangi tarihte gerçekleşir, hangi takvimde gerçekleşir. Bu ilgili bakanlığın yapacağı bir açıklama" şeklinde yanıt verdi. Çelik, "Ama şunu söyleyebilirim. Bu konular bizim MYK'da her zaman gündemimizdedir. Çeşitli çalışan kesimlerin, emeklilerin hayat koşulları karşısında bulunduğu durum. Bunların sürekli olarak kollanması, durumlarının iyileştirilmesine yönelik stratejilerin geliştirilmesi her zaman gündemimizdedir. Şu şekilde düzenleme yapılacak, şu takvimde yapılacak deme noktasında değilim. Uygun koşullar oluştuğu zaman biz ve ilgili bakanlıklar açıklar. Ama şundan herkes emin olsun. Hem çalışan kesimlerin hem emeklilerimizle ilgili her seferinde kapsamlı bir değerlendirme yapıyoruz'' diye konuştu.

https://twitter.com/omerrcelik/status/1505917101386645505

Kaynak: İGF Haber

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.