Hava Durumu

AK Parti Niğde İl Teşkilatı Sedef Kabaş'a suç duyurusunda bulundu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Cumhurbaşkanlığı makamına yönelik ifadelerinden dolayı AK Parti Niğde İl Teşkilatı Niğde Adliyesi’ne giderek Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu için suç duyurusunda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 24.01.2022 11:34
Haber Güncellenme Tarihi: 24.01.2022 14:42
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
AK Parti Niğde İl Teşkilatı Sedef Kabaş'a suç duyurusunda bulundu

Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin, İl Başkanı Ömer Kılıç il,ilçe, kadın ve gençlik kolları yaptıkları suç duyurusunun ardından basın açıklaması yaptı.


AK Parti Niğde İl Başkanı Ömer Kılıç yaptığı açıklama; ‘’ CHP’nin adeta yayın organı haline gelen Tele1 ekranlarında sistematik olarak partimize, Genel Başkanımıza ilke, ahlak, hukuk tanımayan hakaretamiz ifadelerle en ağır saldırılar gerçekleştirilmektedir. 14 Ocak’ta, Uğur Dündar'ın moderatörlüğündeki programa CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, CHP İstanbul Milletvekili Aykut Erdoğdu ve sözde gazeteci Sedef Kabaş konuk olmuştur. Bu programda Kabaş, AK Parti Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a bu defa hiçbir şekilde tahammülü mümkün olmayan ağır bir hakarette bulunmuştur. Daha öncesinde değişik zamanlarda ağır hakaretlerde bulunmuş program konukları da bu hakarete sessiz kalarak ortak olmuşlardır.


Ülkemiz, son yirmi yıldır diplomasiden askeri hamlelere, sanayiden teknolojiye, sağlıktan adalete yaptığı devrimsel kalkınma hamleleri ile tarih sahnesinde kutlu yürüyüşüne devam etmektedir. Yapılan kalkınma hamleleriyle prangalarından kurtulan ülkemiz itibar kazanmış; bölge coğrafyasında ve uluslararası arenada söz sahibi bir ülke konumuna gelmiştir.Bu büyük başarıda en büyük pay hiç şüphesiz Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’a aittir.Siyasete girdiği yıllardan bu yana, muhalefete sayısız mağlubiyet yaşatan, halkın teveccühüyle seçimler kazanan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu zaferlerini hazmedemeyen “hazımsız güruh” sistematik ve gözü dönmüş bir şekilde saldırılar düzenlemeye devam etmektedir. 


Ülkemiz, bir yandan son yirmi yılda gerçekleştirdiği yoğun kalkınma hamleleri serüvenine devam ederken; bir yandan da maalesef dünyanın hiçbir ülkesinde görülmeyecek kadar düşük seviyede bir muhalefet anlayışının engellemeleriyle karşı karşıya kalmaktadır.


Bu seviyesi düşük muhalefet anlayışı; ülkemizin içeride ve dışarıda menfaatinin her daim karşısında yer alarak toplumsal huzurumuza kastedecek hiçbir fırsatı kaçırmamakta ve gizli açık her türlü ihanet şebekeleriyle ortak hareket etmekten imtina etmemektedir.


Milletimizin oylarıyla seçilmiş Sn. Cumhurbaşkanımızın ve milletimizin değerlerinin karşısında durmayı muhalefet yapmak zanneden bu aciz zihniyet, bir kere daha kendisini göstermiştir.


Söyleyecek sözü olmayan çaresizler, ya küfürler savurur ya tehdit ve hakaretlerde bulunur ya da saldırıya geçer. Şundan emin olabilirsiniz, siz saldırdıkça biz liderimizi daha çok seviyoruz, ona daha sıkı sarılıyoruz. Siz saldırdıkça, Büyük Türkiye’nin Büyük Lideri’nin açtığı yolda devam eden yürüyüşümüzü daha kararlı sürdürüyoruz.


Basın ilke ve ahlakına saygı duymayan zavallı sözde gazeteci Kabaş’ın, tek misyonu AK Parti ve Cumhurbaşkanımıza nefret kusmak olan bu televizyon kanalında liderimize yaptığı hakaretleri asla kabul etmiyoruz. Bu ülkeye hizmet etmekten başka derdi ve tasası olmayan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret etmek kimsenin haddi değildir. Cumhurbaşkanlığı makamı, bu milletin iradesini temsil eder. Milletin temsil edildiği Cumhurbaşkanlığı makamına hakaret etmek gözü dönmüşlüktür, hadsizliktir, zavallılıktır. Hiçbir akl-ı selim sahibi, hakareti ifade özgürlüğü olarak nitelendiremez.


Cumhurbaşkanımızı hedef alan bu çirkinliği, anti demokratik ve faşizan sözleri şiddetle kınıyoruz. AK Parti teşkilatları olarak Sedef Kabaş, Engin Özkoç ve Aykut Erdoğdu hakkında suç duyurusunda bulunduğumuzu ve bu meselenin sonuna kadar takipçisi olacağımızı tüm kamuoyunun bilgisine arz ederiz. ‘’ dedi.


Ak Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin ise; ‘’ Ak Parti teşkilatları olarak bizler her zaman cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Halkımızın  yüzde 52 ile takdirini almış cumhurbaşkanımız a hakaret etmek kimsenin haddi de değil hakkı da değil. İnşallah biz bunun yasal sürecini takip edeceğiz. Teşkilatlar olarak cumhurbaşkanımızın arkasındayız. Biz istiyoruz ki siyaset zamanında seçim zamanında herkes derdini anlatsın, vatandaşımız ne takdir ediyorsa ki cumhurbaşkanımızın arkasında dimdik duruyor, kusura bakmayın kimse bu hadsizliği yapamaz. El Salvador Cumhurbaşkanı geldi, cumhurbaşkanımız adına ne güzel ifadeler kullandı. Ama kendi içimizde bir gazeteci bu ifadeleri kullandı. Biz bunların takipçisi olacağız, inşallah. Hukuka yargıya güveniyoruz.’’diye konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.