Hava Durumu

TURKOVAC'IN YENİ SERİLERİ DAĞITIMA ÇIKTI

Türkiye'nin yerli aşısı Turkovac'ın yeni serilerinin ülke genelindeki şehir hastanelerine dağıtımına, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposu'ndan başlandı.

Haber Giriş Tarihi: 04.02.2022 11:11
Haber Güncellenme Tarihi: 04.02.2022 11:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
TURKOVAC'IN YENİ SERİLERİ DAĞITIMA ÇIKTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın, Turkovac’ın yeni serilerinin şehir hastanelerine sevkiyatının yapılacağını açıklamasının ardından Ankara'daki Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü Aşı ve İlaç Deposu’ndan yurt geneline dağıtım başladı. Sağlık memuru ve soğuk zincir sorumlusu Cengiz Koz, dağıtım sürecine ilişkin Aşı ve İlaç Deposu'nda açıklama yaptı.Koz, “Aşının fabrikadan depomuza kadar soğuk zincir koşullarında gelip gelmediği, hangi derecelerde geldiği tespit edilmiştir. Depomuza geldikten sonra da kolilerin içindeki soğuk zincir kartlarına bakılarak, soğuk zincirin bozulmadığı tespit edilmiştir” dedi.

81 İLE SEVKİYAT 

Cengiz Koz, aşının 81 ile sevkiyatının başladığını belirterek, “İlk sevkiyatın Ankara İl Sağlık Müdürlüğüne yapıldı. Oradan da şehir hastanesine teslim edilecek. Aşının saklama koşulları 2-8 derece arasında yapılıyor. 81 vilayete kendi araçlarımız var. Frigolu TIR'larımız, kamyonlarımız var. Ayrıca 81 vilayette küçük soğuk zincir araçlarımızla yapılıyor sevkiyat” diye konuştu.Koz, aşıların bugün akşama kadar tüm illere teslim edileceğini belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.