Hava Durumu

Sağlık Bakanlığı tarafından Niğde’de ilk defa düzenlendi!..

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, Niğde’de ilk defa, Niğde il Sağlık Müdürlüğü uhdesinde “Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim Becerileri Eğitimi” düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 02.08.2023 15:53
Haber Güncellenme Tarihi: 20.02.2024 15:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Sağlık Bakanlığı tarafından Niğde’de ilk defa düzenlendi!..

Sağlık Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Acil Sağlık Hizmetleri eğitim programı kapsamında Acil Sağlık Hizmetleri Eğitmen ihtiyacının karşılanması amacı ile Niğde’de ilk defa Niğde il Sağlık Müdürlüğü uhdesinde “Acil Sağlık Hizmetleri Eğitim Becerileri Eğitimi” 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında Bor Öğretmenevinde gerçekleştirildi.

Eğitimin açılışına Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü Eğitim Projeler Daire Başkanı Uzm. Dr. Mustafa Uras, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Harun Yardımcı ve İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Filiz Eroğlu katılım sağlandı.

Katılımcılara ve eğitimcilere hitaben açılış konuşması yapan Niğde İl Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Harun Yardımcı, 112 kapsamında eğitimlerin her geçen gün daha da çoğaldığını belirterek "Bunun olumlu meyvelerini sahada topluyoruz. Bakanlığımız, Acil Sağlık Hizmetleri'nin vatandaşa hizmet götürürken minimum hata yapması için eğitimlere büyük önem veriyor. Gerek kendi Müdürlüklerimizin gerekse Bakanlığımızın düzenlediği bu tür eğitimlerle 112 personelinin meslekî bilgisinin artmasını hedefliyoruz. İnsan canının söz konusu olduğunu düşünürsek elbette bu eğitimler olmazsa olmazımızdır. Gelişen bilgi ve teknoloji çağında bu eğitimler her zaman olacaktır." diyerek daha sonraki günlerde de bu tür eğitim toplantılarına devam edileceğini belirtti.

Niğde il Sağlık Müdürlüğünün ev sahipliğinde, Niğde’de ilk defa gerçekleştirilen eğitime: Niğde, İstanbul, Ankara, Kayseri, Konya, Antalya, Kahramanmaraş, Siirt, Tunceli, Elazığ, Bayburt ve Denizli, olmak üzere toplam 24 katılımcı katıldı.

Ayrıca eğitime Sağlık Bakanlığı’ndan 2 eğitmen Rize, Giresun, Bursa, Mersin ve Aksaray illerinden birer eğitmen katıldı.

Sağlık Bakanlığı eğitmenlerinden Nagihan Öz Keçeli koordinatörlüğünde eğitimciler tarafından katılımcılara "Yetişkin Eğitimi, Öğretim Araç gereçleri, Olumlu Eğitim Ortamı, İletişim, İnteraktif Eğitim Teknikleri, Ölçme ve Değerlendirme ve Sunum Becerileri" konularında eğitim verdi.

Düzenlenen eğitimi ziyaret eden Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur Niğde’ye misafir olarak gelen katılımcılara ve eğitmenlere başarılar diledi.

Haber: Sevilay Arıkan

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.