Hava Durumu

Niğde Belediyesinden 'Hareketlilik Haftası'na özel bisiklet turu

Niğde Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, kent merkezinde çeşitli etkinlikler düzenleyecek.  16 Eylül’de Niğde Belediye binası önünden başlatılacak ‘bisiklet turu’ ile startı verilecek olan etkinlikler kapsamında, Yeni Çarşı’da Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce farklı branşlarında spor gösterileri sunulacak.

Haber Giriş Tarihi: 14.09.2023 15:37
Haber Güncellenme Tarihi: 14.09.2023 15:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Niğde Belediyesinden 'Hareketlilik Haftası'na özel bisiklet turu

16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanacak Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında, ülke genelinde olduğu gibi Niğde’de de çeşitli etkinlikler düzenlenecek.

BİSİKLET TURU 

Niğde Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün birlikte düzenleyeceği etkinlikler, 16 Eylül Cumartesi günü saat 18.00’de başlayacak. Niğde Belediye binası önünden startı verilecek bisiklet turu, Derbent Kavşağı istikametinden Yeni Çarşı güzergahına kadar devam edecek. 

GENÇLİK VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN SPOR GÖSTERİLERİ 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in de katılacağı bisiklet turu etkinliğinin ardından, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nce Yeni Çarşı’da spor gösterileri sunulacak. Farklı spor branşlarında yerel sporcuların sportif gösteriler sunacağı etkinlikler cumartesi günü 19.00’da başlayıp 21.00’e kadar devam edecek.

YETİŞKİNLER DE BİSİKLETE KULLANMALI 

Hareketliliğe ve bisiklet kullanımının önemine dikkat çeken Belediye Başkanı Emrah Özdemir, bisikletin sadece çocuklar ve gençler tarafından değil, yetişkinler tarafından da kullanımının artırılması gerektiğini belirtti. 

BİSİKLET YOLUMUZU UZATTIK 

Derbent Kavşağından başlayarak, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kampüsünün kavşağına kadar devam eden bisiklet ve yürüyüş yolunu, yaklaşık 2,5 kilometre daha uzatarak, Bor ilçe sınırlarına kadar uzatıyor olduklarını belirten Başkan Özdemir; “Bisiklet ve yürüyüş yolunun daha kullanılabilir olması için gerekli düzenlemeleri de yaptık.” Dedi.

ŞEHRİMİZE YENİ SPOR TESİSLERİ KAZANDIRIYORUZ 

Niğde Belediyesi olarak sporu ve sporcuyu her daim desteklediklerine de vurgu yapan Başkanı Özdemir; “Bucakçayır mevkiine yeni spor sahaları yaptık. Buraya bölgemizin en büyük spor tesislerini kurduk. Mahallelerimizi halı sahalarda donatıyoruz. Çünkü gençlerimizi ve vatandaşlarımızı hareketli bir yaşama teşvik ediyoruz, bu noktada tüm altyapı eksiklerini gideriyoruz.” İfadelerini kullandı. 

BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN ETKİNLİĞE DAVET 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, tüm vatandaşları 16 Eylül Cumartesi günü düzenleyecekleri etkinliklere de davet ederek; “Hep birlikte bisikletimize binip, farkındalık oluşturmak istiyoruz. ‘Harekette bereket var’ diyerek, tüm vatandaşlarımızı spor yapmaya, hareketli olmaya davet ediyoruz. Şehir içinde ulaşım aracı olarak bisiklet kullanımına yoğunlaşılmasını önemsiyoruz. Avrupa Hareketlilik Haftası etkinlikleriyle, vatandaşlarımızı hareketli bir yaşam tarzı benimsemeye ve çevre dostu ulaşım yöntemlerine teşvik etmeyi hedefliyoruz. Bisiklet turu ve spor gösterileriyle aynı zamanda Niğde'nin güzelliklerini keşfetme ve spor yapma fırsatı sunuyoruz. Tüm Niğde halkını bu etkinliklere katılmaya ve aktif bir yaşam sürmeye davet ediyorum.” Şeklinde konuştu.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.