Hava Durumu

İl Sağlık Müdürü Okur: İlimizde toplam 586 bin aşı yapıldı

Niğde İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur, ilimizdeki pandemi sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Niğde genelinde pandemi süreci boyunca toplam 586 bin aşı yapıldığını belirten Okur, yerli aşı TURKOVAC'a ilginin büyük olduğunu, geçen ay gelen bin 500 aşının bittiğini, yeniden yerli aşının temin edildiğini söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 09.03.2022 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 10.03.2022 09:34
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
İl Sağlık Müdürü Okur: İlimizde toplam 586 bin aşı yapıldı

Niğde İl Sağlık Müdürlüğünde konuşan Okur yaptığı açıklamada, "2 yıldır mücadele ettiğimiz salgına karşı çalışmalar devam ediyor. İlimizde geçen aylara göre vaka sayılarında yüzde 50 oranında düşüş oldu" dedi. Yerli aşıya rağbetin yüksek olduğunu belirten Okur, kişisel korunmanın önemine değindi, kapalı toplu alanlarda maskenin unutulmaması gerektiğini ifade etti. 

Niğde  İl Sağlık Müdürü Dr. Koray Okur; 

"Yatış oranlarımıza omicron varyantı çok fazla yansımadı. Yoğun bakım oranlarımıza da çok fazla yansımadı. Çok şükür aşılama oranımız da il genelinde çok yüksek olduğu için hastalarımızın çoğu bu piki evlerinde ayakta tedavi ile atlattılar.

Yerli aşımızın çıkması ile birlikte halkımızın TURKOVAC aşısına ilgisi yüksek oldu. Bugünden itibaren de yerli aşımızı ilimiz genelindeki tüm hastanelerde, tüm aile hekimliklerimizde vatandaşlarımız randevu alarak yaptırabilecekler. Hatırlatma dozu gelen vatandaşlarımızın hatırlatma dozlarını yaptırmalarını rica ediyoruz. 

Yasaklar büyük oranda kalktı. Kişisel korunmaya geçtik. Halkımızın toplu taşıma araçlarına binerlerken, toplu alanlarda bulunurlarken maskelerini takmalarını rica ediyoruz." şeklinde konuştu. 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.