Hava Durumu

“Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Niğde Belediyesi, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi ve Niğde Dernekler Federasyonu İşbirliğiyle düzenlenen “Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri” isimli fotoğraf yarışmasının ödülleri sahiplerini buldu.

Haber Giriş Tarihi: 01.03.2022 17:33
Haber Güncellenme Tarihi: 01.03.2022 17:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
“Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri” Fotoğraf Yarışması Sonuçlandı

Başvuru süresi 1 ay olan ve 122 katılımcının 316 eserle başvuru yaptığı yarışmada 3 eser başarı, 3 eser mansiyon ödülüne layık görüldü, 45 eser ise sergilemeye hak kazandı.


Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi akademisyenleri, Dr. Öğr. Üyesi Deniz Özeskici, Dr. Öğr. Üyesi Semal Öcal , Öğr. Gör. Hilmi Ege Soylu’nun seçici kurulda yer aldığı yarışmada, yarışmacıların Niğde ve çevresinin doğal, tarihi ve kültürel özelliklerini yansıtan, görsel estetik ve yaratıcılık sergileyen fotoğrafları değerlendirildi.


Yarışmada Gümüşler Manastrı isimi fotoğrafı ile Fazilet Ecemiş Yılmaz birinci, Çancı fotoğrafı ile Sema Tekeli ikinci, Konaklı’da Çocuklar isimli fotoğrafıyla Kemal Tatlıdil üçüncü oldu.


Tyana Gölgesinde Yaşam fotoğrafıyla Soyer Bayraktar, Kayaardı Bağları fotoğrafıyla Naghmeh Deghhani Mohammadi, Aleaddin Cami fotoğrafıyla Kenan Talas ise yarışmada mansiyon ödülü kazandı.


1.’ye tam altın, 2.’ye 3 çeyrek altın, 3.’ye ise iki çeyrek altının ödül olarak verildiği yarışmada mansiyon ödülü alanlarda birer çeyrek altınla ödüllendirildi.


Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşen ödül töreninin ardından “Nahita’dan Niğde’ye Kültür Kareleri” isimli 51 fotorğafın yer aldığı fotoğraf sergisinin açılışı yapıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.