Hava Durumu

Aladağlar-Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması sonuçlandı!

Niğde Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı ve Fotoğraf Organizasyonları Derneği (FOTON) tarafından düzenlenen Aladağlar - Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması, 6-9 Haziran 2024 tarihleri arasında 178 fotoğrafçının katılımıyla tamamlandı. Yarışmanın ödül töreni ise 9 Haziran Pazar günü Niğde Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 13:14
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 13:14
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Aladağlar-Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması sonuçlandı!

Niğde'nin Aladağlar ve Bolkar Dağları bölgelerinde gerçekleştirilen FotoSafari etkinliği ile Aladağlar Milli Parkı ve Bolkar Dağları'nın nefes kesici güzellikleri, heyecan verici aktiviteleri ve yöresel değerleri fotoğrafseverler tarafından ölümsüzleştirildi. Alpinizm, kuş gözlemi ve yaban hayatı gibi bölgenin dinamiklerini yansıtan görsel bir arşiv oluşturuldu.

Jüri Üyeleri Deneyimli İsimlerden Oluştu

Yarışmanın jüri üyeliğini ise alanında uzman isimler olan Çoşkun Aral, Mustafa Seven, Cem Kıvırcık, Osman Demirden, Tanın Helvacı, Fatih Kızılkaya ve Ahiler Kalkınma Ajansı Planlama, Programlama ve Strateji Geliştirme Birimi Başkanı Faruk Er oluşturdu.

Kazananlar ve Ödüller

Katılımcıların birbirinden etkileyici fotoğraflarını değerlendiren jüri, dereceye giren ve mansiyon alan fotoğrafçıları şöyle belirledi:

Birincilik: Muhammed Cihat Deniz

İkincilik: Fatih Yılmaz        

Üçüncülük: İsmail Taşgeldi        

Mansiyon Ödülleri: Mehmet Palta, Nedim Urcan, Ömer Kilit        

Sergilemeye Hak Kazananlar: Hasan Ürey, Muhammed Cihat Deniz, Mustafa Özdemir, Ömer Kilit, Ömer Oğuzhan Pınarbaşı, Seda Elbasan, Serpil Gündüz, Seyit Konyalı, Veli Dölek, Yasin Çetin.

Ücretsiz olarak gerçekleştirilen Aladağlar - Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması, bölgenin tanıtımına önemli katkıda bulundu. Yarışma sayesinde Aladağlar Milli Parkı ve Bolkar Dağları'nın doğal güzellikleri, dağcılık potansiyeli ve yöresel değerleri ulusal ve uluslararası platformda daha geniş kitlelere ulaştı.

Niğde Valiliği, Ahiler Kalkınma Ajansı ve FOTON Derneği, Aladağlar - Bolkar Dağları Foto Safari Yarışması'na katılan tüm fotoğrafçılara ve emeği geçenlere teşekkürlerini sunarken, bu tür etkinliklerin devamlılığı için çalışmalarının süreceğini belirttiler.

Fotoğrafların tamamına fotondernegi.com ve nigdefotosafari.com üzerinden erişim sağlanabilecek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.