Hava Durumu

#Asayişşube

Medya Haber - Haberler, Son Dakika ve Gündem Gelişmeleri, Sağlık, Ekonomi, Siyaset, Yerel, Ulusal ve Global Anlık Haberler - Asayişşube haberleri, son dakika gelişmeleri, detaylı bilgiler ve tüm gelişmeler, Asayişşube haber sayfasında canlı gelişmelerle ulaşabilirsiniz.

Asayiş ekiplerinin 15 günlük çalışmaları suç oranlarını ortaya koydu !. Haber

Asayiş ekiplerinin 15 günlük çalışmaları suç oranlarını ortaya koydu !.

Niğde Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmaların detayları;  Niğde Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince 16.01.2023-31.01.2023 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde;  14 Hakaret Olayı  39 Kasten Yaralama Olayı, 3 Kişilerin Huzur ve Sükununu Bozma Olayı 1 Kişisel Verileri Hukuka Aykırı Ele Geçirme Olayı  1 Kişisel verilerin Kaydedilmesi Olayı  1 Konut Dokunulmazlığının İhlali Olayı  2 Şantaj Olayı 36 Taksirle Yaralama Olayı, 18 Tehdit Olayı,  1 Banka veya Kredi Kartının Kötüye Kullanılması Olayı,  8 Dolandırıcılık Olayı, 3 Yağma(Gasp) Olayı aydınlatıldı.  193 şüpheli yakalandı, 17'si cezaevine gönderildi  "Toplamda 193 Şüpheli şahıs yakalanmış, 39 şüpheli şahıs adli mercilere mevcutlu olarak sevk edilmiş olup 17'si tutuklanarak cezaevine sevk edilmiştir. Hakkında yakalama emri bulunan 36 şahıstan 14'ü cezaevine teslim edilmiş, 22 şahıs ise ifadelerinin alınması için adli mercilere teslim edilmiştir. Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince yapılan umuma açık işyerleri denetiminde 8 işyeri denetlenmiş, ilgili birimlere eksiklikler bildirilerek gerekli işlemlerin yapılması sağlanmıştır. Yapılan çalışmalar neticesinde;1338 Şahsın GBT sorgusu yapılmış, 5 aranan şahıs, 1 Ruhsatsız tabanca yakalanmıştır. Kayıp olarak aranan 9 şahıs bulunmuştur." Niğde İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi;  "İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirler devam ederken, meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalar hassasiyetle sürdürülmektedir."

Hırsızlık olayı ile ilgili 5 kişi tutuklandı. Haber

Hırsızlık olayı ile ilgili 5 kişi tutuklandı.

Niğde İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğünce mal varlığına karşı işlenen suçlarla mücadele kapsamında il merkezinde ve köylerde farklı tarihlerde meydana gelen işyeri ve ikamet hırsızlığı olayları ile ilgili şüpheli şahısların tespitine ve suça konu malzemelerin bulunmasına yönelik uzun süreli yürütülen projeli çalışma kapsamında, il merkezinde Jandarma Komutanlığı görevlileri ile müşterek düzenlenen operasyonda 5 şüpheli şahıs, suça konu malzemeler ile birlikte yakalanarak gözaltına alınmıştır. Şüphelilerle bağlantılı adreslerde yapılan aramada ise değişik adreslerde çalındığı tespit edilen; Suçtan elde edilen 17.615 TL para, 850 kilogram ağırlığında çeşitli ebat ve uzunluklarda elektrik ve telefon kabloları ile kablolara ait soyulmuş bakırlar, 10 adet çeşitli amperlerde akü, 7 parça çeşitli ebatlarda tornavida, İngiliz anahtarı ve çekiç, 6 adet bakır kazan, Çok sayıda alüminyum tencere, leğen, tepsi, çaydanlık vs. hurda malzemeler, 3 parça halinde suçta kullanılan merdiven, 2 adet piknik tüpü ve 1 adet mutfak tüpü 2 adet alüminyum güneş paneli, 1 adet jeneratör, 1 adet eski eser halı ele geçirilmiştir. Suça konu malzemelere el konulmuş olup gözaltına alınan 5  şüpheli şahıs emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından 21 Ocak 2023 günü adli mercilere sevk edilecektir.  Emniyet Müdürlüğü basına paylaştığı metinde "İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir." dedi.

180 şüpheli şahıs yakalandı !.. Haber

180 şüpheli şahıs yakalandı !..

Niğde Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince 15.12.2022-31.12.2022 tarihleri arasında yapılan çalışmalar neticesinde;  13 Hakaret Olayı 1 İntihara Yönlendirme Olayı, 2 Kasten Öldürmeye Teşebbüs Olayı, 34 Kasten Yaralama Olayı, 2 Kişilerin Huzur ve Sükûnunu Bozma Olayı 1 Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Bırakma Olayı  1 Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali Olayı 45 Taksirle Yaralama Olayı, 31 Tehdit Olayı, 1 Banka veya Kredi Kartının Kötüye Kullanılması Olayı, 2 Dolandırıcılık Olayı, 6 Güveni Kötüye Kullanma Olayı,  1 Hakkı Olmayan Yere Tecavüz Olayı, 11 Mala Zarar Verme Olayı, 2 Yağma (Gasp) Olayı aydınlatı.  Hakaret olayı ile ilgili 16, Kasten Öldürmeye Teşebbüs Olayı ile ilgili 5, Kasten Yaralama olayı ile ilgili 43, Kişilerin Huzur ve Sükûnunu Bozma Olayı ile ilgili 1, Kişiyi Hürriyetinden Yoksun Kılma Olayı ile ilgili 1, Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali Olayı ile ilgili 1, Taksirle Yaralanma Olayı ile ilgili 28, Tehdit Olayı ile ilgili 22 şüpheli şahıs olmak üzere toplam 180 şüpheli şahıs yakalandı.  Hakkında yakalama emri bulunan 44 şahıstan 15’i cezaevine teslim edildi. 29 şahıs ifadelerinin alınması için adli mercilere teslim edildi.  Asayiş ekiplerince yapılan umuma açık işyerleri denetiminde 7 işyeri denetlendi.  Asayiş Şube ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde; 1806 Şahsın GBT sorgusu yapıldı. 11 aranan şahıs yakalandı. Bunlara ek olarak 1 Çalıntı Araç yakalandı, Kayıp Olarak Aranan 5 Şahıs bulundu. Niğde Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince: "İlimiz genelinde vatandaşların can ve mal güvenliğinin sağlanması konusunda tedbirlerimiz ve meydana gelen olayların aydınlatılması ve faillerin yakalanmasına yönelik çalışmalarımız hassasiyetle sürdürülmektedir." ifadeleri kullanıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.