Hava Durumu

Zabıta ekiplerinden fırınlara denetim!.

Niğde Belediyesi zabıta ekiplerinden fırınlara denetim.

Haber Giriş Tarihi: 21.12.2021 15:20
Haber Güncellenme Tarihi: 21.12.2021 15:50
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Zabıta ekiplerinden fırınlara denetim!.

Niğde Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri fırınlarda denetim gerçekleştirdi. İl genelinde ekmek, pide ve diğer unlu mamullerin üretimini yapan işletmelerde zabita ekipleri tarafından gramaj ve temizlik denetimi yapıldı. Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler şehrin birçok noktasında faaliyet gösteren unlu mamul üretim yerlerinde, firin, bakkal ve marketlerde ekmeklerin gramajı başta olmak üzere ekmek üretimi ve hijyen şartları gibi konuları ele alarak denetimlerini sıkılaştırdı.

Fırınlarda özellikle çalışanların temizliği, imalathane ve satış yerlerinin temiz olup olmadığı, istenilen şartlara uyulup uyulmadıği hususunda kontroller yapan zabıta ekipleri, kontrol esnasında eksiklik tespit edilen işletmelerin sahiplerine var olan bu eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılarda bulunup kurallara uyan işletmelere teşekkür etti.

Zabıta Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, "Ekiplerimizce, halkımızın hijyenli, güvenli ve kaliteli bir hizmet alması için çeşitli denetimler yapıyoruz. İşletmelerde imalathane ve çalışanların temizliği, gramaj ile üretilen ürünlerin sağlığa uyumluluk koşulları gibi konularda kontrollerini periyodik olarak sürdürüyoruz. Birçok alanda olduğu gibi firin denetimlerini de aralıksız olarak sürdürmeye devam edeceğiz. Incelemelerimizde esnaf ve çalışanlara çeşitli konularda uyarılarda bulunuyoruz, kanunlar çerçevesinde halkımızı temiz ve güvenilir hizmet alması için görevimizi yerine getiriyoruz. Vatandaşlarımızdan halk sağlığını tehdit eden durumlarla karşılaştıklarında Belediyemizin Zabita Müdürlüğünü aramalarını rica ediyoruz." ifadeleri kullanıldı.

Haber Murat Karakaya

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.