Hava Durumu

Yunus Emre ve Tasavvuf programı düzenlendi!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi'nde Yunus Emre ve Tasavvuf adlı program gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 30.12.2021 14:24
Haber Güncellenme Tarihi: 30.12.2021 14:24
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Yunus Emre ve Tasavvuf programı düzenlendi!..

Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezinde düzenlenen programa, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, çok sayıda protokol üyesi, davetli ve öğrenci katıldı.

Yoğun katılım ile gerçekleşen program, Muhsin Kara tarafından yapılan Kur'an Tilaveti, Yeniler Kulübü Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Sayın’ın konuşması ve Kanaat Önderi Ali Ramazan Dinç’in konuşması ile devam etti.

Yunus Emre’nin ve İslam Alimlerinin hayatından kıssalar paylaşarak konuşmasına başlayan Kanaat Önderi Ali Ramazan Dinç açıklamalarında, bu kıssalardan çıkarılacak dersler olduğundan ve bunları derinlemesine anlamak gerektiğinden bahsetti.

Hayat tecrübelerini ve tavsiyelerini program katılımcıları ile paylaşan Kanaat Önderi Ali Ramazan Dinç, “Güneşi ceketimizin arkasında eskitmeyelim, kaybetmeyelim” diyerek açıklamalarını sürdürdü. “Yunus Emre yine aramızda” diyen Kanaat Önderi Ali Ramazan Dinç açıklamalarını Yunus Emre’den bir dörtlük okuyarak, sözün değerinin öneminden bahsederek noktaladı.

Program, Muhsin Kara tarafından okunan ilahilerin ardından toplu fotoğraf çekimi ile sona erdi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.