Hava Durumu

Yeşil Enerji ile Öğrenci Odaklı Çalışmalar Sürüyor

Niğde Ömer Halisdemir üniversitesi, öğrenci odaklı çalışmalarına Yeşil Enerji Evinde kurulan sistemler ile aralıksız olarak devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 18.06.2022 11:37
Haber Güncellenme Tarihi: 18.06.2022 11:37
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Yeşil Enerji ile Öğrenci Odaklı Çalışmalar SürüyorBu bağlamda Üniversitenin yürüttüğü Ar-Ge faaliyetleri neticesinde üretilen ürünlerin kullanıldığı ve enerjisini temiz enerji teknolojilerinden sağlayan Yeşil Enerji Evinin önüne yine enerjisini enerji evinden sağlayan elektrikli aydınlatma direkleri yerleştirildi. Yerleştirilen aydınlatma direklerinin üzerinde yer alan panellerde öğrencilerin telefonlarını şarj edebilecekleri aparatlar bulunuyor.
Öğrencilerle bir süre bu panellerin yanında sohbet eden ve konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Hasan Uslu, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin doğaya ve çevreye saygılı bir anlayışla öğrenci odaklı çalışmalarını sürdürdüğünü ifade ederek alternatif enerji kaynaklarının her geçen gün öneminin arttığına da vurgu yaptı.
Niğde Ömer Halisdemir Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu Üniversite tarafından da desteklenen yeşil enerji sistemlerinin, hem temiz bir gelecek bırakabilmek hem de sürdürülebilir enerji sistemine katkı sağlamak adına da çok değerli olduğunu aktararak hizmete alınan sistemin öğrencilere fayda sağlayacağına inandığını belirtti.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.