Hava Durumu

Yeniden Refah'lı başkandan alkışlanacak hareket

31 Mart 2024'te gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti'den Yeniden Refah Partisi'ne geçen Dulkadiroğlu Belediyesi, kanunda atanmalarına ilişkin madde olmasına rağmen atanamayan uzman çavuşlardan ikisinin atamasını gerçekleştirerek, emsal niteliği taşıyan bir adım atmış oldu.

Haber Giriş Tarihi: 10.06.2024 11:23
Haber Güncellenme Tarihi: 10.06.2024 11:41
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Yeniden Refah'lı başkandan alkışlanacak hareket

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, Yeniden Refah Partisi (YRP) Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar’a makamında ziyaret gerçekleştirdi.
Başkan Akpınar; “Yıllarca görevini her koşulda canla başla mücadele ederek yerine getiren, Vatanı, Bayrağı ve Milleti için mücadele ederken en yakın silah arkadaşlarını kendi kucağında Şehit ve gazi veren eski Uzman Çavuşlarımızı kaderine terk edilmemesi gerekiyor." dedi.
ATAUZDER Genel Başkanı Gündeşli ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Akpınar, eski uzman çavuşların yerel yönetimlerde ve kamu kurum ve kuruluşlarında iş imkanın sağlanması gerektiğinin önemini vurguladı.

Atanamayan Uzmanlar Derneği (ATAUZDER) Genel Başkanı Mustafa Gündeşli, ziyaret hakkında yaptığı açıklamada; “Sayın Başkanımızla verimli bir görüşme gerçekleştirdik. Kendisinin; Vatanı ve Milletini korkusuzca koruyan ve canını hiçe sayıp vatan ve millet sevdasıyla tutuşan Eski Uzman Çavuşların sorunları karşısında her zaman yanımızda olmaları ve Eski Uzman Çavuşları destekleyip sahip çıkılması gerektiğini vurgulaması bizleri çok mutlu ve onure etmiştir. Göstermiş olduğu yakın ilgi, alaka ve nazik misafirperverliği için kendisine çok teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.

Kamu kurum ve kuruluşlarına referansla alımlar gerçekleşirken Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Mehmet Akpınar, Atanamayan Uzmanlar Derneği’ni referans alarak yıllarca atanmayı bekleyen dernek üyelerinden iki kişinin ilk atamalarının gerçekleştirerek iki aileye bayram sevinci yaşattı. Atama bekleyen eski uzman çavuşlarada umut ışığı olan atama, emsal niteliği de taşıyor.

Eski uzman çavuşların mağduriyetlerinin giderilmesi adına uzun süredir Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çalışmaları gerçekleştiren Atanamayan Uzmanlar Derneği Genel Başkanı Mustafa Gündeşli ve Yönetim Kurulu Üyeleri birçok görüşme gerçekleştirdiklerini söyledi. 

ATAUZDER'den yapılan açıklamada: ''Görüşme gerçekleştirilen milletvekilleri, bu sorunun bir devlet meselesi ve vefa borcu olduğunu ayrıca bu mağduriyetin giderilmesi için her türlü desteği vereceklerini ifade ettiler. Aylardır mücadelemize ses olan birçok Milletvekili olmasının yanı sıra Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Sayın Mehmet Akpınar ilk alımları gerçekleştirerek ATAUZDER ailesine umut ışığı olmuştur. ATAUZDER ailesi olarak öncelikle Kahramanmaraş Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Sayın Mehmet Akpınar’a ve Yeniden Refah Partisi (YRP) Genel Başkanı Sayın Fatih Erbakan’a minnetlerimizi iletiyoruz.Vicdanlı siyasetçi ve devlet adamlarının sayılarının her daim çoğalmasını ve mağdur kesimlerin sorunlarına destek olmalarını ayrıca temenni ediyoruz.'' denildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.