”Google ”Google
Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yaz gelmek bilmedi, yağışlar devam edecek!..

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan verilere göre önümüzdeki beş gün Niğde’de yağışlı geçecek.

Haber Giriş Tarihi: 30.05.2023 16:05
Haber Güncellenme Tarihi: 30.05.2023 16:05
https://www.medyahabersitesi.com
Yaz gelmek bilmedi, yağışlar devam edecek!..

Çok yoğun yağışların gerçekleştiği ve çoğunlukla kurak devam eden 2023 yılında yaz aylarının gelmesiyle birlikte güneşin kendini göstermesi beklenirken, Meteoroloji Genel Müdürlüğü verileri Türkiye genelinde yağışların devam edeceğini gösteriyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan değerlendirmede özellikle İç Anadolu Bölgesi’nde devam eden sağanak yağışların bir süre daha devam edeceği bildirildi.

Türkiye’nin bu hafta neredeyse tamamında yağış beklenirken, Niğde’de de sağanak yağışlar etkili olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından paylaşılan verilere göre, Çarşamba gününden Pazar gününe kadar Niğde ve çevresinde yer yer sağanak yağış bekleniyor.

Türkiye’nin özellikle iç kesimleriyle beraber neredeyse tamamında bu hafta gök gürültülü sağanak yağış hakim olacak. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: ‘’ Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, ülke genelinin(Şanlıurfa ve Mardin hariç) aralıklı ve yerel sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, Güney ve İç Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu’nun batısı, Batı Karadeniz’in iç kesimleri ile Bilecik, Sinop çevreleri ve Kastamonu'nun kıyı kesimlerinin yerel olmak üzere kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın İç Anadolu’nun doğusu, Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor. Güneydoğu Anadolu'nun doğusunda toz taşınımı bekleniyor.’’ ifadelerine yer verildi.

”Google
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.