Hava Durumu

Yatırımcıların gözdesi Niğde OSB!..

Son bir yıl içerisinde yapılan arsa tahsisleri nedeniyle yüzde yüz doluluk oranına ulaşan Niğde OSB 229,80 hektarlık genişleme sahasının imar planının tamamlanması nedeniyle yeni yatırımcıların yoğun ilgisini çekiyor.

Haber Giriş Tarihi: 04.11.2021 18:10
Haber Güncellenme Tarihi: 04.11.2021 18:17
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Yatırımcıların gözdesi Niğde OSB!..

Niğde OSB Genişleme Sahası içerisinde 400 dönüm bir araziye yatırım yapacağını duyuran Migiboy Tekstil AŞ’den sonra Gaziantep’in önemli sanayi şirketi olan Biska Tekstil San. ve Tic. AŞ’ne 329.351,70 m²lik sanayi parseli Ring Tesisi ve Open-End İplik üretimi yapmak üzere ön tahsisi yapıldı.

Biska Tekstil San. ve Tic. AŞ bu sanayi parseli üzerinde yapacağı 100 Milyon Euro yatırım bedelli 150.000 m² kapalı alanlı fabrikasında 400 kişilik istihdam edecek.

Niğde OSB Yönetim Kurulundan yapılan açıklama şu şekilde: 

"Ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlayacak olan 100 Milyon Euro yatırım bedelli, yüksek istidamı olan yatırım için Niğde OSB’yi tercihe eden Biska Tekstil San. ve Tic. AŞ’ne teşekkür ediyor. İlimize ve ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz.

Ayrıca Niğde OSB’de kiracı olarak konfeksiyon üretimi yapmak üzere faaliyete başlayacak olan Aytimur Tekstil Ltd. Şti. 200 kişi ve Most Fashion Tekstil San. ve Dış. Tic. Ltd. Şti. ise 400 kişi istihdam edecektir. Saygılarımızla." 

 

Haber MURAT KARAKAYA 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.