Hava Durumu

Vatandaşlarımız doğayla iç içe olacak !..

Niğde Belediyesi tarafından yenilenen mesire alanları vatandaşların hizmetine açılıyor. Gebere Barajı ve Mandilmos Mesire alanlarında ki çalışmalar tamamlanarak resmi açılışa hazır hale getirildi. 

Haber Giriş Tarihi: 04.08.2022 11:58
Haber Güncellenme Tarihi: 04.08.2022 11:58
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vatandaşlarımız doğayla iç içe olacak !..

NİĞDE’DE YENİ MESİRE ALANLARI AÇILIYOR 
Pazar günü saat 12:00'da Gebere Barajında düzenlenecek olan açılış töreni ile her iki mesire alanı da açılmış olacak. Açılış töreni için Pazar günü saat 11.00'da Niğde Belediyesi önünden ücretsiz servis kaldırılacak. Açılışa özel olarak çeşitli yiyecek ve içeceklerin ikram edileceği alanda vatandaşlar zipline, dev salıncak, ATV, paintball ve jumping trambolin ile heyecanın doruklarına varabilecekler. 


Konuyla ilgili bir açıklama yapan Niğde Belediye Başkan Emrah Özdemir; 


"Göreve geldiğimizde söz verdiğimiz gibi hepimizin çocukluk hatıraları ile dolu olan Gebere Barajımızı ve Mandilmos Piknik Alanımızı tekrar eski günlerine getirdik.   İnşallah bugün Gebere Barajı Mesire Alanımızın ve Mandilmos Piknik Alanımızın açılışını sizlerle birlikte gerçekleştireceğiz.


Gebere Barajı ve çevresini belediyemizin imkanları ile tekrar düzenlenerek mesire alanı olarak vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Hepinizin bildiği üzere Gebere Barajı Türkiye Cumhuriyeti’nin Anadolu’daki ilk su yapılarından birisi olması bakımından oldukça önemli bir barajdır. Burası artık sizlerin ailenizle eğlenip piknik yapabileceğiniz güvenli bir yer haline geldi. Burada sizlere hizmet etmesi için faaliyete geçirdiğimiz çeşitli spor aktiviteleri ile maceranın doruklarına varacaksınız.


Mandilmos Piknik Alanımızda da yenileme çalışmalarını tamamladık. Burada Barbekülerimiz yapıldı, çocuk parkları yapıldı, çimlendirilme yapıldı, çevresine tel örgüler çekildi. 24 saat kontrol altında olan piknik alanımızda her türlü tedbiri almış durumdayız. Burada bütün ailelerimiz güvenli bir şekilde pikniklerini yapabilecekler. Burada 260 tane piknik masamız var fakat dört yüz aile ye kadar piknik yapma kapasitesi bulunuyor. Tüm bu hizmetler karşılığında buranın temiz tutulması için cüzü sembolik bir ücret alacağız. Yenilediğimiz ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduğumuz bu mesire alanlarıyla vatandaşlarımız doğayla iç içe sağlıklı ve güzel zamanlar geçirebilecekler.” ifadelerini kullandı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.