Hava Durumu

Vali Şimşek'ten Dünya İnsan Hakları Günü mesajı!..

10 Aralık 1948 yılında Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nca 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü kabul edildi. Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek 10 Aralık İnsan Hakları Günü Mesajı yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 09.12.2021 11:22
Haber Güncellenme Tarihi: 09.12.2021 11:26
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Şimşek'ten Dünya İnsan Hakları Günü mesajı!..

"10 Aralık 1948 yılında İnsanca yaşamanın teminatı olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesi'nin Birleşmiş Milletler Genel Kurulu'nca kabul edilmesiyle birlikte “Dünya İnsan Hakları Günü” olarak kutlanmaya başlamıştır.

Bireylerin doğuştan sahip oldukları temel hak ve özgürlüklerin bütünü olan İnsan Hakları Evrensel Beyannamesini Ülkemiz ilk kabül ederek onaylayan ülkeler arasında yer alarak, uluslararası birçok temel hak ve hürriyetin temeli oluşturulmuş olup, dünya devletleri tarafından ortak değerler olarak kabul edilen tüm insanların dil, din, ırk ve cinsiyet farkı gözetmeksizin eşit, özgür ve onurlu yaşama hakkına sahip olmaları teminat altına alınmıştır.

Bu bağlamda; Ülkemiz, gerçekleştirmiş olduğu reformlarla temel hak ve özgürlüklerden tüm toplumun eşit şekilde yararlanması noktasında çok önemli mesafeler kaydederek “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” ilkesinden hareket ederek, vatandaşlarımızın bu haklarını en geniş biçimde kullanabilmeleri ve insan onuruna yakışır bir şekilde daha iyi hayat standartına kavuşmaları için her alanda çalışmalarına aralıksız devam etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle; tüm dünyada insanın yaratılıştan gelen haklarını kullanarak, insan onuruna yakışır bir yaşam sürmesi umuduyla 10 Aralık Dünya İnsan Hakları Günü’nü en kalbi duygularla kutluyor, milletimize ve tüm insanlığa barış, huzur ve adalet getirmesini temenni ediyorum."

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.