Hava Durumu

Vali Şimşek’ten 14 Mart Mesajı

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek ve Eşi Dr. Çiğdem Olgun Şimşek 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2022 11:53
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2022 11:53
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Şimşek’ten 14 Mart Mesajı

Yayınlanan mesajda; ‘’Ülkemizde, tıp öğrencileri tarafından, modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilen ve 14 Mart 1919 tarihinde kutlanmaya başlanan Tıp Bayramı, sağlık çalışanlarımıza şükranlarımızı sunmak için bir vesile olarak değerlendirilmektedir.

Sosyal devlet olmanın bir gereği olarak “Önce İnsan” anlayışı ile ecdadımızdan aldığımız ilhamla “İnsanı Yaşat ki Devlet Yaşasın” ilkesinden hareket ederek mutlu ve huzurlu birey olmak, sağlıklı bir hayat sürmek her bireyin doğal ve temel hakkıdır.

Sağlıklı bir toplum olabilme yolunda devlet olarak, sağlık yatırımlarımız her geçen gün artırılmış ve modern şehir hastaneleri yaparak vatandaşlarımıza her türlü sağlık hizmeti sunmaya devam edilmektedir. Bu bağlamda sağlık turizminin artarak devam etmekte olduğunu görmek de bizleri ziyadesiyle memnun etmektedir.

Vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri için her türlü zorluğa rağmen hizmet sunan hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımızın, insanları sağlığına kavuşturmak ve hayatlarını kurtarmak adına gece gündüz demeden insanüstü bir özveri ile gösterdikleri gayret takdire şayandır.

Bu duygu ve düşüncelerle sağlık hizmetlerinin her alanında görevlerini fedakârca yerine getiren başta hekimlerimiz olmak üzere, tüm sağlık çalışanlarımızın “14 Mart Tıp Bayramı” nı en içten dileklerimizle kutlar, aileleri ile birlikte sağlıklı, mutlu ve huzurlu bir hayat sürmelerini dileriz.’’dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.