Hava Durumu

Vali Şimşek: "İstiklal Marşı milli mücadele ruhunu anlatır"

Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, 12 Mart İstiklal Marşı'nın kabulünün 101. yıldönümünde mesaj yayınladı. Vali Şimşek mesajında; " İstiklal Marşımız, bugün ve gelecekte tüm nesillerimize vatan ve millet sevgisinin önemini anlatarak çok kıymetli mısralarla hepimize armağan edilen en kıymetli hazinemiz olmuştur." dedi.

Haber Giriş Tarihi: 11.03.2022 13:18
Haber Güncellenme Tarihi: 11.03.2022 13:18
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Şimşek: "İstiklal Marşı milli mücadele ruhunu anlatır"

NİĞDE VALİSİ DR. YILMAZ ŞİMŞEK’İN 12 MART İSTİKLAL MARŞININ KABULÜNÜN 101. YIL DÖNÜMÜ MESAJI

"Mehmet Akif Ersoy tarafından Milletimizin Vatan sevgisi ve bağımsızlığına olan tutkusunu kaleme alarak en güzel şekilde yansıtılan İstiklal Marşımızın 12 Mart 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kabul edilişinin 101. yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz.

Milli Şairimiz Merhum Mehmet Akif Ersoy ‘un vatan topraklarımız işgaldeyken milletimizin duygularına tercüman olarak vatan ve millet aşkı ile yazdığı İstiklal Marşımız, milli mücadele ruhunu en güzel biçimde anlatmaktadır. Vatanı için gerektiğinde canını feda etmekten kaçınmayan Büyük Türk milletinin kahramanlık destanı olan İstiklal Marşımız, bugün ve gelecekte tüm nesillerimize vatan ve millet sevgisinin önemini anlatarak çok kıymetli mısralarla hepimize armağan edilen en kıymetli hazinemiz olmuştur.

Türk Milleti olarak bugün bize düşen görev ise, birlik ve beraberlik içerisinde milli mücadelemizi, bağımsızlığımızı en mükemmel şekilde ifade ederek “Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırtmasın” diyen vatan şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u anmak ve anlamak, gelecek nesillere anlatmak hepimizin ortak görev ve sorumluluğu olmalıdır.

İstiklal Marşımızın kabulünün 101. yıl dönümünde, başta Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy ve bu cennet vatanımız uğruna canlarını seve seve veren bütün şehitlerimizi ve gazi olan kahramanlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.