Hava Durumu

Vali Mustafa Koç Ağrı‘ya yolcu edildi!..

Valiler Kararnamesi ile Ağrı Valiliğine atanan Niğde Valisi Mustafa Koç, düzenlenen uğurlama programı ile Niğde’ye veda etti. 

Haber Giriş Tarihi: 16.08.2023 12:27
Haber Güncellenme Tarihi: 16.08.2023 12:45
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Mustafa Koç Ağrı‘ya yolcu edildi!..

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ağrı Valiliğine atanan Niğde Valisi Mustafa Koç, valilik bahçesinde düzenlediği programla Niğde’ye veda etti.


Vali Mustafa Koç yaptığı basın açıklamasında herekese teşekkürlerini sunduğunu dile getirerek şunları dile getirdi; "Bugün itibariyle Niğde’de ki görevimden ayrılıyorum. 15 ay gibi bir süre Niğde’de görev aldım. Hayatta bazen uzun bazen kısa sayılabilecek bir zaman dilimi geçirdik. Bu sürenin içinde Allah bir daha yaşatmasın bir afet yaşadık. Yaklaşık 3 ayımız da orda geçti. Niğde’de yaklaşık bir yıl görev aldık. Ama görev yaptığım süre içerisinde hep devletimizin bizi ne amaçla yetiştirdiğini, bizleri ne amaçla buraya gönderdiğini, görevlendirildiğinin bilincini, şuurunu bir an olsun aklımızdan çıkarmadan her kesimden vatandaşımızla temas etmeye çalıştık.

Ben herkese şükranlarımı sunuyorum. Niğde benim memleketim gibiydi. Bizden sonra gelecek arkadaşlarda inşallah bu şurada hizmet edeceklerdir. Ben daha önce Ağrı‘da iki kere görev aldım. Rabbim vali olarak atanmayı da nasip etti. Başımız dik alnımız ak ayrılıyoruz Niğde’den. Niğde benim her zaman ilk göz ağrımdı. Çünkü benim ilk Valilik görevini üstlendiğim yer. Allah gönüllere göre versin 
Allaha ısmarladık." dedi. 
Valilik bahçesinde düzenlenen programa Niğde Belediyesi Başkanı Emrah Özdemir, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı Albay Nihat Özkök, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, protokol üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.