Hava Durumu

Vali Koç’tan duygulandıran veda mesajı!..

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ağrı Valisi olarak atanan Niğde Valisi Mustafa Koç, yayımladığı mesajda Niğdeli hemşerilerine veda etti.

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2023 15:11
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2023 15:11
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Koç’tan duygulandıran veda mesajı!..

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Ağrı’ya atanan Niğde Valisi Mustafa Koç, yayımladığı mesajda Anadolu'nun parlayan yıldızı, medeniyetlerin yaşatıldığı aydınlar kenti Niğde'de görev yapmış olmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyduğunu belirterek mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Saygıdeğer Niğdeli Hemşerilerim,

12 Mayıs 2022 tarihinde büyük bir heyecan ve mutlulukla başladığım Niğde Valiliği görevimden Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın tensip ve takdirleri ile Ağrı Valisi olarak atandığımdan dolayı çok sevdiğim Niğde'den, sizlerden ayrılıyorum. Fakat, gönül birliğimiz ebedidir.

Anadolu'nun parlayan yıldızı, medeniyetlerin yaşatıldığı aydınlar kenti Niğde'de görev yapmış olmaktan büyük bir memnuniyet ve onur duyduğumu belirtmek istiyorum. Niğde, benim yaşamımda çok özel bir şehir. Bu kadim şehir ile aramda çok güçlü bir bağ olduğuna yürekten inanıyorum. Ben, eşim ve çocuklarım gecen bu süre içerisinde Niğde'yi ve Niğdeli hemşerilerimizi çok sevdik, kalıcı dostluklar edindik ve güzel şeylere tanıklık ettik. Niğde de bize karşı gönüllerini ve kapılarını açtılar, kendimi Niğde’nin bir evladı gibi görmemi sağladılar.

Her bulunduğum ortamda dile getirdiğim gibi “Ben de dağın öteki yakasındanım” o nedenle bu topraklara yabancı değildim. Hiç öyle görmedim.”

KOÇ; “TEK ÖNCELİĞİM HOŞ BİR SEDA BIRAKMAKTI”

Niğde Valisi Mustafa Koç, yayımladığı veda mesajının devamında ise görev yaptığı sürece önceliğinin "hoş bir seda" bırakmak olduğunu vurgulayarak şöyle devam etti;

“Sevgili Niğdeli Hemşerilerim,

Türkiye Yüzyılı anlayışı ve hedefleri doğrulusunda; milletvekillerimiz, belediyemiz, üniversitemiz, bürokratlar, akademisyenler, meslek örgütleri ve sivil toplum kuruluşları ile iş birliği içerisinde ortak aklın öncülüğünde yapılabilir ve uygulanabilir projeleri hayata geçirerek Niğde'yi tüm alanlarda hak ettiği seviyeye taşımaya çalıştık. Görev yaptığım süre içerisinde önceliğim; Niğde'ye ve hemşerilerime faydalı hizmetler sunulmasına katkı sağlamak, görev sürem bittiğinde de; taşında, toprağında ve özellikle de hemşerilerimin yüreğinde "hoş bir seda" bırakmak olmuştur.

Yürüttüğümüz tüm çalışmalar da ve projeler de "ortak akıl", "yönetişim kültürü" ve "uzmanlaşmayı” öncelememizin yanında devlet-millet kucaklaşmasına da önem verdik. Görev sürem boyunca, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin şefkatli elini hemşerilerime hissettirmek için Niğde'nin her köşesini ziyaret ederek vatandaşlarımızla kucaklaşmaya çalıştım. Kamu, özel sektör ve sivil toplum kuruluşları tarafından gerçekleştirilecek olan yatırım ve hizmetlerin hızlı ve verimli bir biçimde vatandaşlarımızla buluşmasını sağlamak için büyük çaba gösterdim.” dedi.

BENİ NİĞDE'NİN BİR EVLADI GİBİ GÖREN NİĞDELİ HEMŞERİLERİME TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM

Niğde Valisi Mustafa Koç mesajında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya‘ya, Milletvekillerine, Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e ve Niğdeli hemşerilerine teşekkürlerini sunarak mesajına şöyle devam etti; "Bana Niğde'ye hizmet etmeyi nasip eden yüce Allah'a şükrediyor, bu imkânı sunan Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan başta olmak üzere, İçişleri Bakanımız Sn. Ali Yerlikaya‘ya ve tüm devlet büyüklerimize şükranlarımı arz ediyorum.

Bu süreçte birlikte uyum içerisinde çalıştığımız; değerli milletvekillerimize, Niğde Belediye Başkanı başta olmak üzere tüm belediye başkanlarımıza, vali yardımcıları ve kaymakamlara, İl Genel Meclisimize, Kent Konseyimize, kıymetli yargı mensuplarına, askeri erkana, Rektörümüz ile üniversitemizin kıymetli mensuplarına, il müdürlüklerimize ve tüm kamu görevlilerine, mesai arkadaşlarıma, siyasi partilerimizin il ve ilçe teşkilatlarına, meslek örgütlerimize, sivil toplum kuruluşlarımıza, muhtarlarımıza, hayırseverlerimize, basın mensuplarımıza, özellikle de beni Niğde'nin bir evladı gibi gören her türlü hizmetin en güzeline layık olan Niğdeli hemşerilerime teşekkürlerimi sunuyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle sizlere veda ediyor, haklarınızı helal etmenizi istiyor, dualarınızı bekliyor, hepinize saygı, sevgi ve selamları sunuyorum.

Allah’a ısmarladık.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.