Hava Durumu

Vali Koç; "Niğde'ye yabancı değilim"

Valiler Kararnamesi ile İstanbul Kağıthane İlçesi Kaymakamı iken Niğde Valisi olarak atanan Mustafa Koç, göreve resmen başladı.

Haber Giriş Tarihi: 18.05.2022 17:33
Haber Güncellenme Tarihi: 18.05.2022 17:33
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Koç; "Niğde'ye yabancı değilim"

Niğde Valiliğinde protokol üyeleriyle selamlaşan Vali Koç, makam odasında açıklamalarda bulundu. 


Niğde'nin 46. Valisi olarak atanan Koç, yakın zamanda Niğde halkıyla kucaklaşacağını belirtti. Koç açıklamalarında şunları söyledi: "Hepinizden Allah razı olsun, karşılama için teşekkür ediyorum. Öncelikle ben Niğde'ye vali olarak atandığım için çok mutluyum. Kültürümüz de yakın zaten ben Adanalıyım. Allah razı olsun diyorum, sayın Cumhurbaşkanımıza İçişleri bakanımıza diğer devlet büyüklerimize teşekkür ediyorum. Duasını desteğini bizlerden hiç esirgemeyen büyük Türk milletimize sonsuz şükranlarımızı arz ediyoruz. Allah bizleri; devlet büyüklerimize, aziz milletimize mahçup etmesin. 


Tabi ben yabancı değilim Niğde'ye. Değişik sebeplerle gelmiş, görmüşlüğümüz var. Kadim bir şehir Niğde. Son zamanlarda da kabuğunu kırdı. Niğde Anadolunun parlayan yıldızı oldu, inşallah bundan sonraki süreçte de elbirliğiyle, güçbirliğiyle, birbirimize dayanaraktan eksikliklerimizi tamamlayarak, daha önce yapılmış hizmetlerin üzerine bir şeyler koyabilirsek ne mutlu bize. 
Bu vesile ile bu şehrin kalkınması için, insanlarımızın huzuru mutluluğu için, refahı için bütün valilerimize kamu görevlilerimize teşekkür ediyorum. Tabi bugün sayın valimizi uğurladınız, sizin için yoğun bir gün oldu, kendisine de teşekkür ediyoruz. Onun da vazifesinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. 


Ben buradan 5 ilçemizde yaşayan 363 bin hemşerimize selam gönderiyorum. İnşallah önümüzdeki günlerde hepsiyle kucaklaşacağız. Tanışacağız. Rabbim çıktığımız bu yolda bizleri mahçup etmesin. 


Bugün biz bu kutlu devletin çatısı altında, şanlı bayrağımızın altında nefes alıp verebiliyorsak, huzurluysak, mutluysak, bunları şehitlerimize ve onların çok değerli emanetleri olan ailelerine borçluyuz. Gazilerimize borçluyuz. Allah onlardan razı olsun diyorum. Allah bizi şehitlerimize mahçup etmesin."

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.