Hava Durumu

Vali Koç Niğde’ye veda ediyor!..

Valiler Kararnamesi ile Ağrı Valiliğine atanan Niğde Valisi Mustafa Koç, düzenlenecek uğurlama programı ile Niğde’ye veda edecek.

Haber Giriş Tarihi: 15.08.2023 11:45
Haber Güncellenme Tarihi: 15.08.2023 13:12
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Koç Niğde’ye veda ediyor!..

12 Mayıs 2022 tarihli Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile, 18 Mayıs 2022’de Niğde’de göreve başlayan Vali Mustafa Koç, 9 Ağustos 2023’te son yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Ağrı Valiliğine atandı.
Ağrı Valisi olarak atanan Koç, 16 Ağustos 2023 Çarşamba günü saat 10:00’da Ağrı'ya atanması sebebiyle Niğde Valiliğinde düzenlenecek program ile Niğde’ye veda edecek. 
 
Öte yandan Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Niğde Valisi olarak atanan, Cahit Çelik’in bu hafta içerisinde Niğde’ye gelerek göreve başlaması bekleniyor.

NİĞDE'NİN YENİ VALİSİ CAHİT ÇELİK KİMDİR?

4 Kasım 1976 tarihinde Ağrı ili Patnos İlçesi’nin Bozoğlak köyünde doğdu.

İlkokulu köyde bitirdikten sonra ortaokul ve lise öğrenimini Patnos ilçe merkezinde tamamladı. 1999 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümünden mezun oldu.

Haziran 2000 tarihinde Erzurum Kaymakam adayı olarak Mülk İdare Amirliği mesleğine başladı.

Kaymakam Refikliği stajını Van’ın Erciş ilçesinde yaptıktan sonra Düzce’nin Çilimli ilçesinde 3 ay Kaymakam Vekilliği görevini yaptı. Eylül 2001 tarihinde İçişleri Bakanlığı tarafından İngiltere’ye gönderildi.

Kaymakam Çelik, Kaymakamlık kursundan sonra Gülyalı İlçesinde 02.04.2003 tarihinde görev yaptı. Daha sonra Artvin’in Yusufeli ilçesi oradan da Bingöl’ ün Genç İlçesinde görev yapan Cahit Çelik 2008 yılında çıkarılan müşterek kararname ile Giresun İli Vali Yardımcılığına atandı. Daha sonra Çankırı’nın Ilgaz İlçesi kaymakamlığına atanan Cahit Çelik, sonrasında Karabük’e Vali Yardımcıllığına, sonrasında da Hatay’ın Samandağ İlçesi Kaymakamlığına atandı.

En son olarak, Ankara Kalkınma Ajansı Genel Sekreterliği görevindeyken Valiler Kararnamesi ile Niğde Valisi olarak ataması gerçekleştirildi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.