Hava Durumu

Vali Çelik, küçük öğrencinin mektubuna hayırsız kalmadı

Niğde Valisi Dr. Cahit Çelik, kendisini fidan dikme etkinliğine davet eden 5. sınıf öğrencisi Merve Meryem Şimşek’in davetini kabul ederek etkinliğe katıldı.

Haber Giriş Tarihi: 24.10.2023 20:32
Haber Güncellenme Tarihi: 24.10.2023 20:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Vali Çelik, küçük öğrencinin mektubuna hayırsız kalmadı

​Cumhuriyetin 100. yılı etkinlikleri kapsamında Niğde'de faaliyet gösteren özel bir okul tarafından gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine, okulun 5. sınıf öğrencilerinden Merve Meryem Şimşek,  Niğde Valisi Cahit Çelik'e bir mektup yazarak davet etti. Cumhuriyetin 100. Onur Yıl Dönümü'nde minik öğrencinin talebini kırmayan Vali Çelik, düzenlenen fidan dikme etkinliğine katılarak mektubu yazan öğrenci Merve Meryem Şimşek ile bir araya geldi. Öğrencilerle birlikte fidanları toprakla buluşturan Vali Dr. Cahit Çelik, fidanlara ilk can suyunu yine öğrencilerle birlikte verdi. 
 

​Niğde Valisi Dr. Cahit Çelik, fidan dikme etkinliğinde yaptığı konuşmasında; “Cumhuriyetimizin 100. yılını kutladığımız bu haftada öğrencimizin bu anlamlı talebi bizleri ziyadesiyle memnun etmiştir. Cumhuriyetimiz,yeni asırda bu öğrencilerimizin bu gençlerimizin omuzlarında yücelecek, yükselecektir. Tıpkı diktiğimiz bu fidanlar gibi öğrencilerimiz de yarınlarımızın teminatı olarak büyüyecek ve gelişecek ülkemizi Türkiye Yüzyılı hedefleri doğrultusunda muasır medeniyet seviyesine çıkarmak için çalışacaklardır. Bizlerin en kıymetli değeri olan Cumhuriyetimiz yine en kıymetlilerimiz olan yavrularımızla gelişmeye devam edecektir. Bu vesile ile ben şimdiden tüm Niğdeli hemşehrilerimizin Cumhuriyet Bayramı’nı tebrik ediyorum.” dedi.  
 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.