Hava Durumu

Usta sanatçıdan acı haber: Hayatını kaybetti!..

Şanlıurfalı ünlü ses sanatçılarından, Türk müziğinin efsane müzisyenlerinden ve oyuncularından Nuri Sesigüzel, kalp yetmezliği nedeniyle 86 yaşında yaşamını yitirdi.  Sevenlerini üzen haber İbrahim Tatlıses'ten geldi.

Haber Giriş Tarihi: 20.05.2023 14:57
Haber Güncellenme Tarihi: 20.05.2023 14:57
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Usta sanatçıdan acı haber: Hayatını kaybetti!..

İbrahim Tatlıses sosyal medya hesabı üzerinden acı haberi duyurdu. Tatlıses üzüntüsünü şu sözler ile dile getirdi; " Nuri Sesigüzel ustamızı kaybetmişiz. Üzüntümü anlatamam. Tüm sevenlerine, ailesine baş sağlığı dilerim. Ustamıza Allah'tan rahmet, mekanın cennet olsun ustaların ustası. Urfalıyam ezelden gönlüm geçmez güzelden. Var olasın ustam..”

Kara Kaş Gözlerin Elmas, Kahverengi Gözlerin, Durma Güzel Durma, Bir Fincan Kahve Olsam gibi şarkıları dillerden düşmeyen usta sanatçı Nuri Sesigüzel, tedavi gördüğü Beylikdüzü'ndeki bir özel hastanede kalp yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti.


NURİ SESİGÜZEL KİMDİR?
Nuri Sesigüzel, 1937 yılında Şanlıurfa'nın Birecik kazasında doğmuştur. Asıl adı Nuri Kaçtaş'dır. Mağo Ağa, Beziki; annesi Nazey ise Ketik aşiretlerindendir. İlk ve orta tahsilini tamamladıktan sonra 13-14 yaşlarında çok sevdiği Halk müziğine gönül verdi. 14 yaşında saz çalmaya başladı. 1961'de İstanbul Radyosu'nun açmış olduğu sınavları kazandı ve radyo sanatçısı olarak profesyonel sanat hayatına başladı. Plak şirketlerinin ilgisini çekince, 300'ü aşkın plak doldurdu.1963'te sinemaya başlayan Sesigüzel, 1963 -1995 yılları arasında da pek çok türkü besteledi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.