Hava Durumu

Uslu: Gençlerimize her imkanı sunmaya hazırız!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi 2021-2022 Akademik Yılı açılış programı misafir konuk Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan ve Niğde Protokolünün katılımıyla gerçekleşti.

Haber Giriş Tarihi: 03.11.2021 18:53
Haber Güncellenme Tarihi: 03.11.2021 19:35
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Uslu: Gençlerimize her imkanı sunmaya hazırız!..

Programa; Niğde Valisi Dr. Yılmaz Şimşek, Niğde  Belediye Başkanı Emrah Özdemir, NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu,  Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof. Dr. Göksel Aşan, Niğde Protokolü temsilcileri, üniversitenin akademik personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı. 

Açılışa özel olarak NÖHÜ müzik korosu dinletisi büyük beğeni topladı. 

Açılış yılına özel olarak öğrencilere; hoş geldiniz mesajı ileten Rektör Uslu, geleceğimizin teminatı gençlerimize her türlü olanağı sunmaya hazır olduklarını belirtti. 

Açılış programında söz alan Niğde Valisi Yılmaz Şimşek öğrencilere yönelik mesajında üniversite tercihlerinden dolayı teşekkür ederken, akademik personele de başarılar diledi. 

Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir de: Üniversitenin Niğde'nin markası olduğunu söyledi. 2016 yılında hain darbe girişiminden sonra isim değişikliğiyle birlikte kahraman şehit Ömer Halisdemir isminin önemine vurgu yapan Başkan Özdemir  açıklamalarının devamında; öğrencilere yönelik olarak sosyal alanların gelişmeye devam ettiğini belirtti. 

Cumhurbaşkanlığı Finans Ofisi Başkanı Prof.Dr Göksel Aşan; programın sonunda küresel ekonomi hakkında değerlendirmelerde bulundu. Dünya ekonomik dengesinin batıdan doğuya doğru kaydığına değinen Aşan, Türkiye'nin yerli otomobil ve yerli sanayisi ile hak ettiği yeri kazanacağını söyledi. Dünyanın önümüzdeki 15 yıl içinde büyük değişim ve gelişmelere gebe olduğunu belirten Aşan; Çin, Rusya ve Türkiye'nin gelişimini engellenmek istediklerini belirtti. Japonya'nın batı ekonomik dairesi içine girdikten sonra kalkındığını ancak onların da piyonu olduğunu vurguladı. 

Program katılımcı Aşan'a yönelik olarak hediye ve plaketlerin ardından hatıra fotografı ile son buldu. 

 

Haber Murat Karakaya 

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.