Hava Durumu

Uslu; Bu alanda dünya da ikinci fuar olacak!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi, paydaşları arasında yer aldığı Niğde Tarım Konseyi (NİTAK) koordinasyonunda 2-5 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan “Uluslararası Niğde Elma Fuarı” nın Yürütme Kurulu Toplantısı üniversitenin Senato Salonunda gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 12.06.2023 11:21
Haber Güncellenme Tarihi: 12.06.2023 11:21
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Uslu; Bu alanda dünya da ikinci fuar olacak!..

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü ve NİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Uslu’nun da katılımıyla gerçekleşen toplantıya, Niğde Valisi Mustafa Koç, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hamdi Doğan, Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Dekanı ve NİTAK Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Emin Çalışkan, Niğde Tarım ve Orman İl Müdürü Asım Baş, Niğde Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Şevket Katırcıoğlu, Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Uyanık, Niğde Ziraat Odası Başkanı Veli Kenar, Elma Üreticileri Birliği Başkanı Atilla Kaplan ve fuarın organizasyonunu yapan Atlas Fuarcılık yetkilisi Fevzi Atasagun katıldı.

Niğde Valisi Mustafa Koç’un başkanlığını yaptığı toplantıda gerçekleştirilecek olan fuar hakkında bilgiler veren Prof. Dr. Hasan Uslu, elmanın Niğde'nin ekonomisi için çok önemli bir katma değer ürünü olduğunu vurgulayarak düzenlenecek olan Uluslararası Elma Fuarı'nın bu alanda İtalya'nın Bolzano kentinde düzenlenen Interpoma fuarından sonra dünyadaki ikinci fuar olacağını ifade etti. Rektör Uslu ayrıca bu fuarın ilimizin tanıtımı için çok büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Atlas Fuarcılık yetkilisi Fevzi Atasagun ise fuar organizasyonuyla ilgili bugüne kadar yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, Yürütme Kurulu Üyeleri de yapılan çalışmalar hakkında değerlendirmelerde bulundular ve yapılması gereken çalışmalar hakkında öneriler sundular.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.