Hava Durumu

Üniversitede Geleneksel Koç Katım Töreni gerçekleştirildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezinde, Niğde İli Damızlık Koyun - Keçi Yetiştiricileri iş birliğiyle hayvancılık geleneklerimizden olan “Koç Katımı Töreni" gerçekleştirildi.

Haber Giriş Tarihi: 20.09.2023 15:25
Haber Güncellenme Tarihi: 20.09.2023 15:49
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Üniversitede Geleneksel Koç Katım Töreni gerçekleştirildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Yerleşkesinde gerçekleşen törene, Rektör Prof. Dr. Hasan Uslu ile birlikte Niğde Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Taciroğlu, Niğde İli Damızlık Koyun - Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı Şuayip Demirkol, Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Prof. Dr. Ahmet Şekeroğlu, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı. 

Törende konuşma yapan Rektör Uslu, ''Üniversitemizin bölgemizin tarım alanındaki sorunlarına bilimin öngördüğü ve modern teknolojinin gerektirdiği şekilde çözümler sunmaya çabalamaya devam ediyor. Üniversitemiz, öncü konumda bulunduğu diğer alanlarla beraber tarım alanında da ülkemizin marka değeri olmuştur. Geleneklerimizi yaşama ve yaşatma adına gerçekleştirdiğimiz "Koç Katım Töreni"mize katılımınızdan ötürü sizlere teşekkür ediyor, tüm bölgemize her alanda bereketli hasat ve tarım uygulamaları diliyorum.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.