Hava Durumu

Üniversite personeline ilk yardım eğitimi verildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesinde görev yapan koruma ve güvenlik personelleri ile idarecilere, ilk yardım eğitimi verildi.

Haber Giriş Tarihi: 29.02.2024 16:32
Haber Güncellenme Tarihi: 29.02.2024 16:32
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Üniversite personeline ilk yardım eğitimi verildi

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Tıp Fakültesinde yaklaşık iki hafta süren ve Genel Sekreter Yardımcıları Erkan Altın ile Alper Aydoğan’ın da katıldığı eğitimlerde koruma ve güvenlik personeline acil durumlarda profesyonel ekipler gelene kadar durumun nasıl kontrol altında tutulacağı, doğru ve bilinçli müdahaleler, ilk yardım müdahalesinde nelerin yapılacağı uygulamalı ve teorik olarak öğretildi.

Eğitimler, Tıp Fakültesi Doktor Öğretim Üyesi Çiğdem Samancı Tekin tarafından verilirken, personel kurs sonunda ilk yardım sertifikası almaya hak kazandı.

Hedefimiz Personelimizi Daha Yetkin Hale Getirmek
Eğitimle ilgili açıklamalarda bulunan Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu konuşmasında, Üniversitemizin hedeflerine uygun olarak koruma ve güvenlik personelini daha yetkin hale getirmeye çalıştıklarını ifade etti. Koruma ve güvenlik personelimize daha önce AFAD gönüllülük eğitiminin yanında birçok eğitim aldırdıklarını da aktaran Rektörümüz Uslu, “Ben buradan eğitim sürecinde personelimize kıymetli katkılar veren Dr. Öğr. Üyesi Çiğdem Samancı Tekin Hocamıza teşekkür ediyor, ayrıca personelimizi eğitime verdikleri önem konusunda ise tebrik ediyorum.” dedi.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.