Hava Durumu

Umudunu Yitirme temalı resim sergisi açıldı

Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen ART-Quake-12 Umudunu Yitirme: Karanlıktan Aydınlığa Bir Yol Var isimli resim sergisi sanatseverlere kapılarını açtı.

Haber Giriş Tarihi: 21.10.2023 23:19
Haber Güncellenme Tarihi: 21.10.2023 23:19
Kaynak: Haber Merkezi
https://www.medyahabersitesi.com
Umudunu Yitirme temalı resim sergisi açıldı

Küratörlüğünü Niğdeli ressam Safa Büte'nin üstlendiği Niğde Belediyesi tarafından düzenlenen ART-Quake-12 "Umudunu Yitirme: Karanlıktan Aydınlığa Bir Yol Var" Meksika Uluslararası grup resim sergisi, sanatseverleri buluşturmak ve umudu yeniden yeşertmek amacıyla Güzel Sanatlar Galerisinde kapılarını açtı.

Konuyla ilgili olarak açılış töreninde açıklama yapan ressam Safa Büte; “Her 6 ayda bir düzenlediğimiz sergimizi açıyoruz. Uluslararası bir sergi ve dünyanın çeşitli ülkelerinden katılımcılar geliyor, gelmeye devam edecek. Önemli bir sergi olduğu için hazırlık süreci uzun sürebiliyor. Sergide 50 ayrı ülkeden 87 sanatçı 117 eserle yer alıyor.”  dedi. Sergini teması hakkında da bilgi veren Büte, serginin içeriğini ve temayı belirlerken, izleyicilerin duygusal bir yolculuğa çıkmasını ve umutla dolup taşmasını amaçladıklarını belirtirken, “Umudunu Yitirme: Karanlıktan Aydınlığa Bir Yol Var" temasıyla, umudu kaybetmiş insanların içinde bulunduğu zorlu süreçleri yansıtmayı hedefliyoruz. Sergide yer alacak olan eserler, sanatçıların karanlığı aydınlığa çevirme çabalarını ve umut dolu mesajlarını izleyicilere aktaracaktır.” ifadelerine yer verdi. 

Sergi boyunca galeri ziyaretçilere ücretsiz olarak açık olacak. Ayrıca, sergi süresince sanatçılarla etkileşim imkânı da sunulacak ve sanatçılar eserleri hakkında bilgi verecekler.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.